Zaczynam tęsknić za czasami, kiedy większość gier MMO była PvE i w spokoju można było sobie pozwiedzać świat. A świat Nuanor jest podobno przepiękny… No cóż, trzeba się psychicznie nastawić na to, iż jest to kolejna gra z bardzo rozbudowanym systemem walk PvP.

Housing w Revelation Online

W najnowszym zwiastunie Revelation Online zaprezentowano różne sposoby rywalizacji, czy też walk pomiędzy graczami – a gra ta oferuje ich naprawdę sporo.

Gracze będą mogli udowodnić swoją waleczność w kilku trybach oraz na wielu zróżnicowanych mapach i arenach, zarówno uczestnicząc w wojnach gildiowych, jak i samotnie stawiając czoła przeciwnikom.

O Cash Shop w Revelation Online

Jeśli chodzi o walki solo, to począwszy od poziomu 40 można atakować każdą postać na poziomie 40+. Jednakże atak taki nie jest zupełnie bezkarny. Jeśli osoba, która została zaatakowana nie broni się i odmawia walki, to gracz atakujący otrzymuje debuff na 20 minut, który sprawi, że w momencie jego śmierci ma on szansę na upuszczenie elementu swojego ekwipunku. Aby pozbyć się tego debuffa można będzie zrobić specjalny quest, lub też powstrzymać się od atakowania graczy przez kolejne 20 minut. Dobra wiadomościa jest to, że nie ma kary za zabicie graczy, który zaatakował jako pierwszy.

Oprócz tego w grze tej istnieje wiele trybów zorganizowanego PvP, takie jak:

  • Arena 5 vs 5
  • Arena 10 vs 10
  • Arena 20 vs 20
  • A także specjalne instancje na masywne bitwy 500 vs 500.

Prócz różnych trybów walk PvP w których to można wziąć udział solo, istnieje także rozbudowany system PvP gildiowego.

Zacznijmy od oblężeń, gdyż w Revelation Online znajduje się 12 regionów, które mogą być kontrolowane przez gildie poprzez przejęcie zamków lub tez fortec. Każdy z tych regionów jest unikalny w swoim wyglądzie, z czego jeden z zamków znajduje się pod wodą, dwa w powietrzu, a jeszcze inny pośrodku wulkanu.

Aby przejąć zamek lub tez fortecę, należy zniszczyć kryształ znajdujący się w centralnej części budynku i umieścić w tym miejscu kryształ należący do danej gildii. Warto dodać, że walki te toczone mogą być także pomiędzy aliansami i z tego co się orientuje, nie ma maksymalnej ilości osób, które mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Prócz oblężeń, które z pewnością będą bardzo popularnym aspektem tej gry, gildia może wyzwać inną gildię na pojedynek w jednym z trzech trybów:

  • Poddanie – walki w otwartym świecie, które trwają tak długo, aż jedna z gildii sie podda.
  • 50 vs 50 lub 100 vs 100 – walki w specjalnych instancjach.

Ciekawostką jest to, że w grze tej można znaleźć tabele wyników wraz z zakładką przedstawiającą historię wojen gildiowych na danym serwerze. Oczami wyobraźni widzę, że zdecydowanymi liderami będą Kotki Wymiotki 😀

No i co o tym myślicie o PvP w Revelation Online?

3 KOMENTARZE

  1. Hmm.
    Jakoś nie mogę się przekonać do tej gry tylko z powodu tej chińskiej grafiki coś między AIONem a The Sims 4

Comments are closed.