Ledwo na serwery The Elder Scrolls Online trafiła olbrzymia aktualizacja zmieniająca świat – One Tamriel, a już dyrektor tej gry Matt Firor zdradził kilka interesujących informacji związanych z systemem housingu, jaki wprowadzony zostanie w kolejnym rozszerzeniu.

Zacznijmy od tego, że każda rasa dostępna w w grze, będzie mieć dostęp do trzech specyficznych dla nich domów: małego, średniego i dużego. Pierwszy z nich – najmniejszy, będzie darmowy i dostaniemy go za ukończenie questa, natomiast kolejne będzie można zakupić za złoto, czyli walutę jaką zdobywa się w grze. Czas rozpocząć jej zbieranie!

O ile nic nie wspomniano na temat domów premium, to zakładam iż takowe mogą pojawić się w przyszłości w sprzedaży za Korony.

Wszystko co musicie wiedzieć o One Tamriel

Gracze będą mogli posiadać wiele domów i są one dostępne na całe konto, co oznacza że dostęp do nich maja wszystkie stworzone na koncie postacie. Do domów będzie mozna zapraszać znajomych, a niektóre z nich będą tak duże, że można będzie w nich organizować nawet gildiowe imprezy.

Oczywiście do domów potrzebne są meble i dlatego też do gry dodany zostanie nowa profesja: stolarstwo. Gracze będą mogli tworzyć wyposażenie do domów nie tylko dla siebie, ale i sprzedawać je innym użytkownikom. Czyżby czas zacząć gromadzić surowce z niższych leveli, aby móc szybko wylevelować ta profesję?

No dobrze, a teraz pewnie zastanawiacie się, kiedy ten housing trafi do gry? Otóż zgodnie z informacją podaną na Twitterze – na początku 2017 roku.

Zachęcam Was do obejrzenia krótkiego wywiadu z Mattem Firorem, w czasie którego zaprezentowano wygląd wielu domów rasowych jakie będą mogli posiadać gracze The Elder Scrolls Online.

14 KOMENTARZE

   • To czy wygląda to pieknie to kwestia gustu. Ja po prostu twierdzę że gra wygląda blado i ponuro co mnie osobiście od niej odstrasza, wole pełne żywych kolorów produkcje.

    • Obejrzałem już sporo lokacji 🙂 i mimo tego że kilka może zasługiwać na te określenia to podejrzewam że zostały one skonstruowane celowo w ten sposób. Ale całe Tamriel skwitowane jako „blade i ponure”… jaki tytuł w takiej sytuacji jest „kolorowy i wesoły”? 😉
     Nie podważam tutaj indywidualnych preferencji ale jestem ciekaw z jakimi grami porównujesz ESO w tej kwestii

     • Wystarczy zobaczyć jak wygląda TERA, Aion czy choćby WoW. Nawet Warhammer online miał pogodniejszy klimat.
      Tak na marginesie: Skoro nie podważasz indywidualnych preferencji to w jakim celu potrzebujesz gier do porównania.

      • Nie tyle do porównania – podane przez Ciebie tytuły dają mi pogląd na twój punkt widzenia 🙂 Idąc tym torem taki Wildstar też będzie bardziej kolorowy, i jak najbardziej jest to prawdą.

       Wydaje się jednak że stylistyka ESO jest bardziej ukierunkowana na – możliwie – realistyczne odwzorowanie otoczenia. Mnie się to podoba – może dlatego że niektóre lokacje wyglądają jak prawdziwe…

       • Dlatego napisałem że to kwestia gustu czy komuś się to podoba czy nie ale w porównaniu do innych tytułów grafika ESO jest blada i ponura.

       • @Damast Zgadzam się z Tobą w 100% . Świat TESO jest przepiękny i bardzo odzwierciedla rzeczywistość. Ktoś kto nie grał choćby przez chwilę w tą produkcje będzie miał takie zdanie jak @ghoulas, bo nie widział gry świateł ani wschodów/zachodów słońca w Tamriel. @ghoulas:disqus Dziwne że nie nazwałeś tak świata TESO pod wpisem @Kinya_Turbogroszka:disqus o Alik’r Desert czy Rivenspire gdzie masz masę zdjęć. Chyba bardzo Ci się nudzi w Aionie albo w WOWie czy w co Ty tam grasz.
        P.S. Kolorowe gierki są dla dzieci, żeby przyciągnąć ich uwagę. Pewnie dlatego w TESO grają tylko dojrzałe osoby a nie gimbaza choć i tacy się trafiają.

        • Jak ja uwielbiam takie generalizowanie. To ze nie podoba mi się Twoja ulubiona gierka to od razu jestem dzieciakiem i gimbazą? Weż troszkę wyluzuj i wyjdź z domu zamiast bezpodstawnie obrażać ludzi w internecie. To że ktoś ma inny gust od Twojego nie czyni go gorszym no chyba ze Twój wpis ma na celu rozpętanie flame-war’a ale w taki razie nie ze mną.

         • Nie wiem czego nie rozumiesz z mojego wpisu. Napisałam wyraźnie, że jeśli ktoś nie grał w TESO to może mieć podobne zdanie do Twojego. Screeny nie odzwierciedlają klimatu tej gry. Na jednym przedstawiona scena może wydawać się mroczna i ponura na innym zupełnie odwrotnie. Po za tym jak można ocenić klimat gry po jej małym fragmencie przedstawionym na „zdjęciu”? Nie ważne, nie podoba Ci się ok, tylko po co, co chwile o tym pisać we wpisach o tej właśnie grze?

          • Faktycznie nie rozumiem Twojego wpisu bo nigdzie w Twoim wcześniejszym wpisie niema wzmianki o ” jeśli ktoś nie grał w TESO to może mieć podobne zdanie do Twojego” zzaato jest „Kolorowe gierki są dla dzieci” czyli nazywasz mnie dziecinnym nic o mnie nie wiedząc co jest obelga, do tego założyłaś błędnie że nie grałem w TESO oraz podchodzisz lekceważąco do innych gier ” bardzo Ci się nudzi w Aionie albo w WOWie czy w co Ty tam grasz” polecam zimny prysznic i gorąca czekaolade przed napisaniem następnego posta bo Twoje wypowiedzi są dalekie od merytorycznej dyskusji dorosłych ludzi. Naucz sie że ludzie moga miec inny gust od Twojego i to zaakceptuj. A co do „co chwile o tym pisać we wpisach o tej właśnie grze” to napisałem raptem 2 komentarze tego typu i jeden był wynikiem wcześniejszej polemiki. Jak chcesz dalej prowadzić sykusję na temat wyglądu grafiki w TESO to z chęcią na forum możemy założyć taki temat ale oczekuję kultury i dorosłości w dyskusji.

Comments are closed.