Jeszcze 4 dni zostały do końca zbierania funduszy poprzez Kickstarter na produkcję francuskiego studia Novaquark – Dual Universe. I wydaje się, że cel ten może zostać osiągnięty, gdyż brakuje tylko około 20.000 Euro.

W większości gier MMO, postać gracza i to jak ona wygląda, jest jednym z najważniejszych aspektów gier, nie ma się więc co dziwić, że studio Novaquark postanowiło zaprezentować fanom jak proces ten będzie wyglądał w Dual Universe. Na filmie przedstawiającym personalizacje wyglądu postaci nie ma jeszcze wszystkich dostępnych funkcji, jakie mają nadzieje wprowadzic twórcy tej gry, ale i tak wygląda to całkiem nieźle.

W trakcie rozgrywki postać gracza będzie rozwijała się na trzy uzupełniające się sposoby:

  • lepszy sprzęt (ekwipunek);
  • lepsze umiejętności postaci;
  • lepsze umiejętności gracza.

Ekwipunek gracza podzielony zostanie na trzy główne elementy, które będzie można ulepszyć: strój, nanoformer oraz narzędzia. Jeśli chodzi o ulepszenie stroju to jest to lepszy pancerz, plecak odrzutowy i wiele innych rzeczy. Nanoformer to możliwość ulepszenia umiejętności postaci poprzez dodanie różnego rodzaju boostów zwiększających na przykład tempo wydobywania surowców, zasięg skanerów i wiele innych funkcji. Dodatkowo gracz będzie w stanie używać narzędzi, w skład których zaliczają się bronie, skanery, urządzenie wydobywające surowce i wiele innych rzeczy.

Jeśli chodzi o umiejętności postaci, to ich wybór wpływa na niemal każdy aspekt rozgrywki. Dzięki nim gracz uzyska dostęp do bardziej zaawansowanych elementów, zwiększy możliwość wytwarzania przedmiotów, większego zarobku w przypadku wymiany handlowej, czy nawet możliwośc odblokowania pewnych mechanik gry. Sposób działania tego systemu będzie zbliżony do tego co jest w EVE Online. Oznacza to, że do dyspozycji graczy oddane zostanie drzewko z wieloma umiejętnościami i to grac zbędzie decydował w którą stronę chce rozwijać swoja postać.

dual-univers-postac

Oprócz możliwości rozwoju postaci, studio Novaquark zaprezentowało także w jaki sposób będzie wyglądać tworzenie statków kosmicznych wspólnie z innymi osobami. Oczywiście pokazane demo zostało znacznie przyspieszone, a do tego postacie miały do dyspozycji nieograniczone surowce oraz znacznie uproszczone wymagania. W wersji Live Dual Universe, wybudowanie statku kosmicznego ma być o wiele trudniejszym wyzwaniem i zajmować sporo czasu.

 

No i co o tym sądzicie? Oczywiście zanim gra ta będzie dostępna to potrwa to jeszcze kilka lat, ale jeśli o mnie chodzi, to na tą chwilę wygląda to całkiem fajnie.

2 KOMENTARZE

  1. Twarz by się przydała, wiem że to kosmiczne mmo ale nawet w EVE kreator postaci jest bardzo rozbudowany chociaż postać jest potrzebna tylko do zdjęcia. 🙂

Comments are closed.