Po skandalu związanym z hazardem skórkami do CS: GO jaki wybuchł kilka miesięcy temu, Komisja ds. Hazardu Stanu Washington, nakazała Valve podjęcie działań przeciwko stronom hazardowym używającym skórek do Counter Strike: Global Offensive.

Wielka draka wokół hazardu skórkami do CS: GO

Okazuje się, że Komisja ds. Hazardu zajmuje się hazardem z wykorzystaniem skórkek do broni już od lutego, kiedy to ruszyło śledztwo w celu „dowiedzenia się o działalności Valve związanej ze „skórkami” i ustalenia, czy będą potrzebne jakiekolwiek inne działania”. W komunikacie komisji napisano, że skórki te są rzeczywiście używane do „nielegalnych aktywności hazardowych” z wykorzystaniem portalu Steam. Zgodnie z wyliczeniami podanymi przez komisję, przychód z tej działalności tylko dla jednego z portali – CSGOLotto, wyniósł ponad miliard dolarów!

W związku z tym Komisja ds. Hazardu Stanu Washington nakazała Valve aby firma ta uniemożliwiła używanie „skórek” w celach hazardowych poprzez portal Steam i „podjęła wszelkie konieczne działania, aby powstrzymać inne strony do używania tychże „skórek” w aktywności hazardowej”.

Valve ma czas do 14 października aby wyjaśnić, czy przestrzega praw stanu Washington związanych z hazardem, a jeśli tak się nie stanie, to spółka ta może spodziewać się powództwa karnego.

Jeszcze w lipcu, po wybuchu afery związanej z ustawianymi zakładami na stronach należących do znanych Youtuberów, Valve opublikowało komunikat iż hazard z wykorzystaniem API Steam jest niedozwolony i wysłało nakazy zaprzestania operacji hazardowych do stron wykorzystujących skórki do CS:GO.

Valve rozpoczyna walkę z hazardem skórkami do CS:GO

No cóż, można powiedzieć, ze to pewnego rodzaju małe zwycięstwo graczy, gdyż Valve zostało obecnie poniekąd zmuszone do wprowadzenia zmian w swoim systemie API, tak aby dane Steam nie mogły być wykorzystywane w celach hazardowych.

To niech teraz Komisje Hazardowe zabiorą się za wszelkiego rodzaju lockboxy.

 

9 KOMENTARZE

 1. YYYY z tego co zrozumiałem to Valve ma to zrobić, czemu? Czemu valv? To co jak jest powiedzmy firma A i oni wyprodukują pistolet a ktoś z tego pistoletu zabije to firma A ma szukać przestępców? Jedyne co valv może zrobić to zakazać wymiany skórek no ale to chyba każdy się domyśla do czego doprowadzi.

  • Bo używają do tego synchronizacji konta steam a valve nic z tym nie robi i uznaje to za legalne. Jest pośrednikiem w transakcjach.

   • Ale tak musieliby zablokować tą synchronizację albo handel między graczami (nie interesowałem się jak te kasyna działają ale jak kilka razy widziałem Izaka jak na tym cisną to dostawał oferty wymiany jako no obstawienie) a obie te rzeczy są też wykorzystywane legalnie do różnych rzeczy. To rząd albo ta komisja powinny ścigać twórców tych kasyn a nie tych co „robią” walutę.

 2. Nigdy nie zrozumiem tej afery. Nie dość, że gra stara jak świat, keidyś dobra, teraz już poprostu stara, to jeszcze itnernet to strefa wolności. Niech ludzie robią co chcą z paczką bitów przypisanych do tych ich kont

 3. No i bardzo dobrze. Valve samo zarobilo na tym grube miliony i na proceder w stylu Tmartn przymykalo oko. Sory, hazard to hazard. To ze bylo to mozliwe to efekt pazernosci Valve i innych firm, ktora wysysaja kase od graczy w kazdy mozliwy sposob.

  Dalej stoje na stanowisku, ze stary model z abonamentem byl lepszy i uczciwszy niz F2P z mikrotransakcjami, szkrzynkami na kluczyki itp.

  • Hazard w ameryce jest dozwolony. No i jakie wspaniałe podejście, ktoś miał genialny pomysł, wzbogacił się na nim (legalny) i teraz go za to każmy bo ktoś go wykorzystuje nielegalnie? Bo nie są w stanie sami rozwiązać problemu dlatego atakują tego jednago? Na miejscu valva powiedziałbym im tak: „pierdolcie się”. No i co im mogą zrobić? Zablokują steama? To jest jak wykopanie sobie grobu, zrobienie trumny i położenie w tym grobie + strzał w łeb. A co ma zrobić valv? Namierzyć kogoś kto takie kasyno otworzył, wysłać tam valv-policję, zamknąć podejrzanego w valv-wiezieniu i potem postawić przed valv-sądem? A może zakazać sprzedaży/wymiany przedmiotów i zabić samych siebie?

   Abonament jest najgorszym modelem płatności, nie będę się rozwodził czy f2p > p2p ale na pewno f2p z „is” gdzie są itemy które nic nie dają (CSGO, path of exile) jest >>>>>>>>>>>>>>>>>> lepsze niż p2p. A no skiny Ci nic nie dają, nie grasz od nich lepiej więc co one komu przeszkadzają? A wiem bo oni się na tym bogacą a ty nie, no tak to boli gdy ktoś miał jakiś dobry pomysł i stworzył coś mega popularnego jak valv czy microsoft i teraz zarabia na tym gruby hajs, powinniśmy go zamknąć.

Comments are closed.