Zastanawiające jest, że przy tak wielu MMORPG obecnych na rynku, nie ma chyba żadnego, którego akcja osadzona by była na Dzikim Zachodzie.

No cóż, jeśli kiedykolwiek marzyliście aby wcielić się w szeryfa, cowboya lub też zwykłego rabusia i wyruszyć w stronę zachodzącego słońca, to już niedługo będzie mieć szansę.

Studio 612 Games ujawniło kilka dni temu, że jest w trakcie prac nad wieloosobowym sandboxem – Wild West Online [strona oficjalna]. Gracze będą mogli stanąć po stronie prawa, lub też je łamać, stać się górnikami , farmerami, poszukiwaczami złota lub też po prostu zwiedzać wielki, otwarty świat na grzbiecie swojego wiernego rumaka. Zgodnie ze słowami twórców tej gry, że świat ten wspierany będzie przez wiele połączonych serwerów, na których grać będzie mogło jednocześnie kilkaset osób.

Osoby, które zainteresuje życie bandyty, powinny wiedzieć, że w Wild West Online obecny będzie system reputacji, który po osiągnięciu pewnego poziomu pozwoli użytkownikom egzekwującym prawo oraz łowcom nagród, na bezkarne polowanie na kryminalistów.

W wywiadzie udzielonym PCGamer, ujawniono iż produkcja ta nie będzie posiadać żadnych misji, poziomów postaci oraz grindowania. Zamiast tego, będzie to wielki otwarty świat z ciekawą fabułą oraz elementami zachęcającymi do rozgrywki. Inne elementy obecne w grze obejmować będą budowanie obozów, system rzemiosła wymagający znajdowania oraz nauki przepisów, a także system kradzieży. Wszelkie walki toczyć się będą tylko pomiędzy graczami (PvP), co oznacza, że NPC nie będą atakować gracza nawet jeśli przyłapią go na łamaniu prawa.

Ekipa 612 Games planuje pozyskać  dodatkowe fundusze w wysokości 250.000$ poprzez zbiórkę na Kickstarter. Cele dodatkowe obejmować będą grywalną postać żeńską, a także napady na pociągi. Bez względu na to, czy twórcom uda się zebrać fundusze na Kickstarter, czy też nie, wersja grywalna tego tytułu udostępniona ma zostać jeszcze w tym roku.

Niestety, na ten moment nie opublikowano żadnych materiałów filmowych, ale poniżej zamieszczam kilka screenshotów. Więcej informacji na temat tego projektu ujawnionych ma zostać w środę.

No i co Wy myślicie o tym pomyśle – ma szansę odnieść sukces? Zagralibyście w MMO nawiązujące do Dzikiego Zachodu?

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PLHammerhand

Do pierwszego Call of Juarez na tym temacie ciążyła klątwa – wszystkie gry z Dzikiego Zachodu były po prostu słabe.

Andrzej Jamroziński - Hex

– Red Dead Redemption
szach mat !

PLHammerhand

Call of Juarez został wydany w 2006 roku.
Red Dead Redemption został wydany w 2010 roku.

Mi wychodzi, że CoJ jest starszy. Więc nie wiem, gdzie tutaj robisz mata 😛

Andrzej Jamroziński - Hex

No racja mój błąd 😉 napisałeś do pierwszego a nie od pierwszego 🙂