Project Genom rosyjskiego studia NeuronHaze, to MMORPG osadzone w klimatach sci-fi, który od dzisiaj jest już dostępny na Steam Early Access.

Dzięki wykorzystaniu silnika Unreal 4 gra prezentuje się naprawdę ładnie i widać, że studio NeuronHaze wzoruje swoje pomysły na takich tytułach jak Mass Effect, Deus Ex, czy też Destiny. Akcja  Project Genom dzieje się na planecie Avalon, którą to po zniszczeniu Ziemi, ludzkość próbuje skolonizować. I właśnie w taki sposób dzisiaj gracze rozpoczyna swoja przygodę:wielu fanów tego tytułu obudzi się z kriostazy w samych majtkach i będzie musiało zdobyć, potrzebne do przeżycia na tej planecie, wyposażenie.

W ostatnim tygodniu do gry wprowadzono wiele poprawek oraz przeprowadzono całkowity wipe postaci. Gracze, którzy brali udział we wcześniejszych Alpha testach, muszą rozpocząć swoja przygodę od początku.

Wywiad z twórcami Project Genom

Warto też pamiętać, że Project Genom nadal znajduje się w fazie Alpha, więc jeśli zdecydujecie się na zakup tej gry, to nie oczekujcie gotowego produktu. Jednak nawet teraz, gra ta jest w stanie zaoferować Wam dziesiątki godzin dobrej zabawy, trzy rozdziały historii fabularnej oraz ponad sto zadań pobocznych.

Z okazji premiery na Steam Early Access obniżono o 20% cenę zakupu tej gry oraz opublikowano nowe zwiastuny.