Po roku pozornej bezczynności, ciekawie zapowiadający się Project Genom – MMO w klimacie sci-fi studia Neuronhaze, w końcu został zaktualizowany. Przez ten czas twórcy gry przepisali od podstaw kod, a przy okazji ulepszyli wiele systemów i znacznie powiększyli mapę.

To była dość długa przerwa pomiędzy kolejnymi aktualizacjami gry, ale z pewnością konieczność przepisania kodu związana została z problemami z niektórymi projektantami, którzy zakończyli współpracę ze studiem. Zresztą, perturbacje te spowodowały, że Project Genom był nawet przez pewien czas niedostępny na Steam. Całe szczęście to już za nami i w końcu nadeszły te dobre czasy.

Jeśli graliście w Project Genom rok temu lub wcześniej, to po zalogowaniu się do gry odkryjecie iż praktycznie całkowicie zmieniło się jej oblicze. We wcześniejszej wersji, do dyspozycji graczy oddana została mapa o wielkości zaledwie 10km2 – teraz obszar powiększył się do 100km2. Twórcy dodali setki nowych roślin, stworzeń, unikalne biomy, zrujnowane miasta, basy i posterunki, a także osady zamieszkiwane przez NPC.

Ponadto stworzono nowe modele postaci, ulepszono ich personalizację wyglądu dodając wiele nowych opcji, zmieniono wygląd wszystkich pancerzy oraz wprowadzono nowe animacje.

To oczywiście nie koniec prac nad Project Genom. Gra nadal znajduje się we wczesnym dostępie, a do tego jej świat musi zostać jeszcze bardziej ożywiony i znacznie ulepszony. Całe szczęście, że zgodnie ze słowami twórców „wypełnienie wielkiego pięknego świata życiem jest o wiele przyjemniejsze niż małego.”

Z okazji aktualizacji, do 14 maja cena Project Genom na Steam została obniżona o 50%.