Istnieje pewna grupa graczy Elite: Dangerous, która nie zajmuje się walkami, handlem, czy też wydobywaniem surowców, ale poświęca swój czas na odkrywanie zagadek tego świata. I trzeba powiedzieć, że im się to udaje.

Canonn Interstellar Research Group (Międzygwiezdny Instytut Badawczy Canonn)zrzesza obecnie prawie dwa tysiące członków i to właśnie osoby z tej grupy stoją za wcześniejszymi odkryciami związanymi z tajemniczymi artefaktami, sondami i pozostałościami po tajemniczych obcych. Oto zwiastun tej grupy:

To właśnie dzięki tej grupie gracze Elite: Danegrous byli w stanie odkryć wszystkie zagadki skrzętnie poukrywane przez Frontier. I kiedy wydawało się, że to już koniec podchodów związanych z Thargoidami, w grze pojawiło się kolejne rozszerzenie – Guardians, a wraz z nim nowy zwiastun.

I właśnie na tym zwiastunie widać tajemnicze ruiny, jakie gracze mogą znaleźć w grze.

I te kilka sekund wystarczyło, by członkowie Canonn ponownie zaprezentowali swoje umiejętności. Na podstawie kilku klatek i po przeanalizowaniu pozycji gwiazd, naukowcy z tej grupy dokonali kolejnego odkrycia. Tym razem w sektorze Synuefe XR-H, na planecie 1B, odnaleziono starożytne ruiny pozostawione przez tajemniczą cywilizację!

Jeśli chcielibyście tam polecieć w celach eksploracyjnych to uprzedzam, że miejsce to opanowane zostało przez piratów, więc zalecam ostrożność i wyprawę grupową.

Nie wiem jak Wy, ale mnie bardzo podobają się tego rodzaju zagadki, szczególnie jeśli ich rozwiązanie jednoczy tak wielu graczy. Jednakże w tym przypadku mam wrażenie iż studio Frontier chciałoby, aby rozwiązanie tajemnicy zajęło troszkę dłużej niż 24 godziny…

Odkrycie to zostało w pełni udokumentowane na oficjalnej stronie Międzygwiezdnego Instytutu Badawczego Canonn, więc jeśli Was ono zainteresowało, to zachęcam do poczytania 🙂