Zaczynam się już troszkę gubić do jakiego konkretnie gatunku zaliczyć Dark and Light. Pierwsze informacje określały tą grę jako połączenie survivalu z MMORPG, teraz natomiast bardziej wygląda to sandbox z elementami MMORPG.

Może to i dobrze, bo jakby nie patrzeć gry survivalowe rzadko kiedy oferują dużo opcji w dostosowywaniu wyglądu postaci, a kreator z Dark and Light ma pozwolić na dużą różnorodność. Zgodnie ze słowami devsów, w grze tej nie będzie dwóch identycznie wyglądających postaci. Wszystko zależeć oczywiście będzie od naszej wyobraźni, ale gracze będa mogli zmienić wygląd głowy, brwi, oczu, kształt uszu, twarzy, nosa, włosów i ogólnie całej postaci.

Premiera Dark and Light lekko opóźniona

Plemię niebieskich elfów z klanu Turbogroszków nadciąga!

 

Zaczynając swoja przygodę w świecie Dark and Light, gracze będą mogli wybrać jedno z miast startowych lub też, zdecydować się na zupełny hardcore, i zacząć z dala od wszystkich osiedli. Prawie survival – prawda?

dark-and-light-mapa

No i na koniec kilka, lekko niewyraźnych, ale ciekawych filmików z Dark and Light: oswojone zwierzaki zbierające surowce oraz ogr-wierzchowiec służący do walki. Tak – tutaj też będzie można oswajać napotkane stworzenia i korzystać z ich pomocy.

 

 

No cóż, już za kilka miesięcy ocenię czym jest ta gra i do którego gatunku ją zaliczę, ale jak na razie każda kolejna pojawiająca się informacja coraz bardziej mnie przekonuje, że to może być właśnie TEN tytuł.