Najnowszy dziennik developerski Dark and Light koncentruje się na magii, a konkretnie to na wyjaśnieniu, dlaczego będzie to aż tak ważny aspekt tej gry.

Magia będzie elementem niemal każdego aspektu rozgrywki w Dark and Light. Gracze będą mogli użyć jej do wytworzenia broni i innych narzędzi służących do walk, do polowania i oswajania stworzeń, do konstruowania i umacniania fortyfikacji, a nawet do teleportowania, czy też do zmiany formy.

Przylądek Świętej Drogi (Cape of Sacred Path) jest obszarem przepełnionym magią i wygląda, że właśnie ten region udostępniony zostanie graczom na starcie gry. Magia żywiołów obecna jest tutaj w każdym elemencie, co powoduje, że od czasu do czasu wygląd krajobrazu ulega zmianie. Gracze znajdą tutaj lewitujące wyspy, las śmierci, bagna straceńców, wulkan zagłady, ośnieżone góry oraz wiele innych obszarów. W sumie, w regionie tym istnieć będzie 25 magicznych stref, każda z własnym ekosystemem, stworzeniami, wzorcami pogodowymi, czy nawet magią.

Magia w Dark and Light ma przesunąć granice fantazji graczy. Gracze będą mogli stworzyć portale pozwalające im na natychmiastowe przeniesienie się na drugą stronę mapy. Mroczną magię będzie można wykorzystać do przywołania nieumarłych, aby uzyskać przewagę w bitwie. Gracze, którzy zdobędą odpowiednią ilość magii żywiołów z określonych istot, będą mogli przybrać jego formę, dzięki czemu uzyskają dostęp do specjalnych umiejętności.

Magiczne bronie staną się bardziej wydajne dzięki zwiedzaniu świata i wydobywaniu materiałów oraz energii. Wszyscy gracze będą w stanie wytworzyć podstawowe bronie fizyczne, ale tylko wykwalifikowane postacie będą mogły nasycić je magią, przekształcając je w uniwersalne narzędzia.

Stworzenia są kolejnym niesamowitym źródłem magii w Dark and Light. Zwierzęta, z pomocą magii, mogą ewoluować w tej grze i zdobyć nowe umiejętności.

Magiczne zwierzęta z Dark and Light i jak je oswoić

Widać, że w zamyśle Snail Games jest stworzenie wciągającego świata fantasy, który wypełniony będzie magią, potworami i tajemnicą. Czym im się to uda? Czas pokaże…

2 KOMENTARZE

 1. tak czy siak bardziej ta gra mnie zachęca niż canon 😀

  dlaczego ?
  bo to pierwsza gra survival z możliwością postawienia swego domu / miasta ale nie musisz na tym az tak skupiać sie 😛

  tzn. wiele elementow RPG
  to zacheca 😛

 2. Eeee to survival? Z opisu zapowiada sie na wspaniala gre MMO, a tu na koniec pah, survival.
  Co wszyscy maja z tymi survivalami ostatnio?

Comments are closed.