Zenimax planuje na luty 2017 kolejne rozszerzenie do The Elder Scrolls Online – tym razem wprowadzi on do gry długo wyczekiwany system housingu.

O ile nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, to ujawniono dzisiaj wiele interesujących informacji dotyczących tego nowego systemu, który w tej grze zwać się będzie Homestead (domostwo).

Już w momencie premiery do dyspozycji graczy oddanych zostanie 40 domostw począwszy od pokojów w gospodach, a skończywszy na prawdziwych dworach z ogrodami oraz ponad 2.000 przedmiotów dekoracyjnych. Gracze będą mieli także dostęp do domostw dostępnych jedynie za Korony, jak na przykład luksusowy dom na wyspie.

Poniżej zwiastun tegoż systemu.

Już niedługo, bo za około dwa miesiące, każdy gracz The Elder Scrolls Online będzie mógł posiadać w Tamriel swój dom. Już na starcie nowego systemu do wyboru będzie ponad 40 unikalnych domostw. Aby móc jednak zakupić jedno z nich trzeba będzie spełnić kilka warunków.

Po pierwsze ukończyć specjalną misję wprowadzającą, w nagrodę za która otrzymamy pokój w gospodzie. Po jej ukończeniu można będzie można zacząć planować kupno właściwego domu, aby jednak móc to zrobić, trzeba wpierw zdobyć uznanie mieszkańców danej strefy. Oznacza to, że wpierw trzeba będzie im pomóc, zdobyć specjalny achievement, a dopiero potem będzie można zakupić wybrany dom.

Skrzynki RNG w The Elder Scrolls Online

Architektura domów z Tamriel zainspirowana została dziesięcioma grywalnymi rasami jakie dostępne są w grze i będzie można je nabywać niezależnie od frakcji i rasy. Wyjątkiem stanowią domy w stylu imperialnym, które można będzie zakupić jeśli posiada się dostęp do wersji Imperialnej gry (ulepszenie w Crown Store za 2100 koron). Jeśli posiadacie wersje Imperialną The Elder Scrolls Online, to każda Wasza postać, bez względu jakiej rasy, może zakupić dom w tym stylu.

20161206_elderscrollsonline-housing-3

Wszystkie domy w Tamriel zlokalizowane będą w strefach podstawowych, a nie w strefach z płatnych rozszerzeń, dzięki czemu będzie łatwo je znaleźć, zakupić i odwiedzać. W przyszłości można się spodziewać także domostw znajdujących się w strefach z płatnych rozszerzeń.

Bardzo dobra informacja dla osób lubiących kolekcjonowanie domów – można mieć je wszystkie, a do tego domy współdzielone są na koncie, a to oznacza że dostęp do nich mieć będą wszystkie  postacie na koncie. I nie tylko postacie, bo dzięki specjalnym funkcjom gracze będą mogli dać swoim znajomym status odwiedzającego lub nawet dekoratora.

20161206_elderscrollsonline-housing-5

Istnieć będą dwa sposoby zakupu domów. Po ukończeniu wprowadzenia, prawie wszystkie domy będą dostępne za złoto, czyli walutę gry. Wszystkie nieumeblowane domy będzie można także zakupić ze sklepu za Korony. Jeśli gracz woli wprowadzić się od razu do umeblowanego domu, to takie wersje będą dostępne za Korony. Oczywiście po zakupie takowego domostwa, będzie można spokojnie zmienić ustawienie wszystkich znajdujących się w nim przedmiotów.

Jeśli chodzi o umeblowanie to już w momencie premiery do gry dodanych zostanie ponad 2.000 przedmiotów dekoracyjnych i mebli, które będzie można wykorzystać aby spersonalizować wygląd domów. Do dyspozycji graczy oddane zostaną między innymi stoły, krzesła, komody, szafy, łóżka, bary, a nawet stoły służące do craftu. Oprócz tego umieścić będzie można wiele elementów dekoracyjnych takich jak książki, żywność, beczki, obrazy, lampy, krzewy, drzewa, kiwaty i wiele innych. Ale to nie koniec, bo oprócz tego w domach zostawić będzie można pety oraz wierzchowce posiadane przez dana postać, a także asystentów oraz szkielet służący jako worek treningowy.

Artykuły dekoracyjne oraz meble będzie można wytworzyć, zakupić za złoto od merchantów znajdujących się w Tamriel oraz kupić w sklepie za Korony. Większość przedmiotów dostępna będzie za złoto oraz za Korony – to od graczy zależy, którą walutę będą chcieli użyć.

Możliwości dekorowania są praktycznie nielimitowane, a to dzięki specjalnemu edytorowi jaki zostanie oddany do dyspozycji graczy. Możliwe będzie nawet ustawienie krzeseł do góry nogami na suficie…

20161206_elderscrollsonline-housing-8

Inne ważne informacje:

  • Domy są instancjonowane, więc nie trzeba się ścigać o idealne miejsce.
  • Wytworzone przez graczy meble mogą być sprzedawane innym graczom.
  • Będzie opcja obejrzenia domu przed zakupem i to zarówno wersji nieumeblowanej, jak i tej umeblowanej.
  • Będzie można w szybki sposób, podobny do obecnego systemu Waysrine, podróżować do domów.
  • Domy są bezpieczne i inni gracze nie mogą wynieść z nich przedmiotów należących do właściciela.

Więcej informacji na temat systemu Homestead w The Elder Scrolls Online pojawi się na początku przyszłego roku, ale już teraz zapowiada się to całkiem nieźle.

Jeszcze więcej zdjęć domów z Tamriel

Co o tym sądzicie?

20161206_elderscrollsonline-housing-1

2 KOMENTARZE

  1. System domów z ESO strasznie przypomina ten jaki był w LOTRO. Czyli… bardzo fajnie. Jeśli to będą tak jak tam instancjowane miasteczka to przy dobrych chęciach graczy mogą one tętnic prawdziwym życiem, czyli warsztaty, sklepy no i eventy robione przez graczy. Choc tu się nie da niestety robić takich koncertów jak w LOTRO 🙁

Comments are closed.