Dark and Light, najnowsza produkcja studia Snail Games, zawierać ma w sobie cykl dnia i nocy oraz zaawansowany system pogodowy, mający wpływ na rozgrywkę.

Kreator postaci w Dark and Light

Dzień trwać będzie w czasie rzeczywistym około 50 minut  i będzie to idealna pora na zwiedzanie tego bogatego świata. Polowanie jest najbezpieczniejsze właśnie w tym czasie, jako że większość zamieszkujących to miejsce stworzeń jest wówczas mnie agresywne. W bezchmurny dzień gracze będą mogli cieszyć się bardzo dużą widocznością, co osobom uwielbiającym zwiedzanie z pewnością się spodoba.20161231_dnl-1

Wraz z zapadaniem nocy świat Dark and Light stawać się będzie coraz bardziej niebezpieczny. W lasach czaić się będzie wiele groźnych stworzeń przepojonych czarną magią, a niektóre z nich będą bardzo agresywne.

Pogoda także będzie miała wpływ na przeżywalność postaci. W deszczowe dni zwiedzanie będzie trudniejsze, i to nie tylko ze względu na szybsze uczucie zimna, jakie odczuwać będą postacie, ale także i na częstsze uczucie głodu. Plusem jest to, że takie dni będą utrzymywać postać nawodnioną.

20161231_dnl-2

Jak widać, gracze którzy planują zwiedzanie świata Dark and Light będą musieli wziąć pod uwagę ie tylko porę dnia, ale też i pogodę, a to po to aby odpowiednio przygotować się na wszelkie okoliczności.

Dark and Light zapowiada się coraz ciekawiej i naprawdę mam nadzieję, że twórcy gry zrealizują wszystkie założenia. Warto dodać, że gra ta ma zostać wydana także i w polskiej wersji językowej, co jest sporym plusem.

20161231_dnl-3