Conan Exiles gracze będą mogli zdecydować się na wyznawanie jednego z bogów, a to po to aby zjednać sobie jego przychylność i uzyskać przewagę nad innymi graczami .

Co ciekawe to gracze będą mogli wyznawać jednego boga, kilku, wszystkich, lub żadnego, zależnie od własnych upodobań. Na starcie gry do wyboru będą następujący bogowie: Crom, Mitra, Yog i Set, którzy dadzą graczowi dostęp do dodatkowej wiedzy związanej z wybraną religii.

Mitra, wybrany bóg Hyboryjczyków, mieni się bogiem prawości i sprawiedliwości, lecz jego fanatyczni wyznawcy szerzą swą wiarę za wszelką cenę, kosztem innych wyznań. Zwolennicy Mitry otrzymują możliwość tworzenia świętych posągów, strojów i broni – w tym świętego symbolu feniksa.

Set, Prastary Wąż, raduje się z rytualnych ofiar z ludzi, składanych na jego krwawych ołtarzach. Wyznawcy Seta otrzymują zdolności podobne ich bóstwu, czyli odporność na trucizny i zdolność przemiany wężów w strzały.

Yog, Władca Pustych Domostw, żąda od swych wyznawców spożywania rytualnie oczyszczonego ciała. Chodzi tu o praktykowanie kanibalizmu, w zamian za co Yog obdarza swe sługi błogosławioną bronią i zbroją.

Crom spogląda na świat ze szczytu swej góry, lecz nie odpowiada na modlitwy ani nie przyjmuje hołdów. Wybranie Croma na swego boga, nie daje dostępu do wiedzy akolity. Jest on zatem dobrym wyborem dla graczy, których nie interesuje cię system religii w Conan Exiles.

Dzięki wiedzy zapewnianej przez kult pozostałych trzech bogów, gracz uzyska wymierne korzyści. Już od początku będzie można zbudować ołtarz swego boga, przy pomocy którego można sporządzić symbol kultu i otrzymać dostęp do przydatnych schematów.

Przychylność trzech bogów można zdobyć na różne sposoby:

  • zabijając innych graczy lub ludzkich przeciwników i użycie na ich zwłokach symbolu wyznawanej religii;
  • wycinanie serc wrogów setyckim nożem rytualnym i składanie ich na ołtarzu Seta;
  • wycinając nieskalane ludzkie mięso przy pomocy tasaka i piekąc je w jamie Yoga;
  • oczyszczenie zwłok poległych wrogów symbolem Mitry i zaniesienie pozostałości ich duchowej energii na jego ołtarz.

Ołtarz każdego boga ma trzy poziomy i żeby go ulepszyć, gracz będzie musiał zasłużyć się w oczach boga. Każde ulepszenie ołtarza odblokowuje nowe schematy, na przykład potężną religijną broń lub szczególnie pożywne potrawy. Jednakże wzniesienie ołtarza najwyższego poziomu wymaga nie lada starań i doskonałych stosunków z wybranym bogiem. Dobrze będzie zatem połączyć siły z innymi graczami i założyć klan, tak aby wszyscy mogli pracować na wspólny cel.

20170124-conan-exiles-set

Warto też zauważyć, że nie każdy członek klanu musi wydawać punkty na naukę religijnych schematów. Czasem wystarczyć może jeden gracz, który zna się na tworzeniu religijnych narzędzi oraz przedmiotów i zaopatrzy w nie cały klan.

Co ciekawe, to członkowie jednego klanu mogą wyznawać różnych bogów i zdobywać przychylność każdego z nich. Jednakże bogowie zazdrośnie bronią swych przywilejów i nie pozwalają wznosić ołtarzy innych kultów w pobliżu swoich, więc warto zaplanować budowę dużej osady.

Ostateczną nagrodą za zasługi dla bogów w Conan Exiles, będzie możliwość przywoływania ich awatarów. Te ogromne istoty są fizycznym uosobieniem bogów, pojawiającym się przez krótką chwilę na ziemi. Awatary są również najpotężniejszym orężem do niszczenia wrogów, jakie znajdziesz w Conan Exiles. Ich niesłychanie potężne ataki miażdżą wszystko na ich drodze. Nie oprze się im żadna budowla, ściana, ani zamkowy mur.

Jak zdobyć przewagę nad innymi graczami w Conan Exiles

Choć siła awatarów jest niezmierzona, ich przywołanie wymaga gigantycznego wysiłku. W tym celu gracz musi nie tylko zbudować ołtarz trzeciego poziomu, lecz również pojmać najwyższego kapłana dla swojej religii.

Podczas przywoływania awatara gracz jest wrażliwy na atak wrogów i łatwo go znaleźć, gdyż wokół niego pojawi się snop światła. Jeśli przywołujący gracz zginie podczas tego dość długiego procesu, to cały wysiłek pójdzie na marne, dlatego też warto mieć przyjaciół wokół siebie do ochrony.

Awatar Mitry to ogromny kolos z brązu, awatar Seta jest olbrzymim wężem, a wysłaniec Yoga to gigantyczna potworność przypominająca ośmiornicę.

Przywołując awatara boga, gracz niejako przejmuje jego ciało, co znacznie zmienia perspektywę. Wrogowie są mali niczym robaki, a ich dzieła są drobnostkami, które można zmiażdżyć stopą lub spalić wyładowaniem tajemnej mocy. Jeśli jednak ciało przywołującego gracza zginie podczas gdy on kontroluje awatara, to ten natychmiast zniknie.

Warto też pamiętać o tym, że awatara można kontrolować tylko przez krótki okres czasu, więc warto przygotować się wcześniej i wybrać dogodne miejsce przywołania.

Conan Exiles będzie mieć premierę na Steam Early Access już 31 stycznia i kosztować ma 29,99 Euro.

Jeśli planujecie zagrać w Conan Exiles, to którego z bogów wybierzecie?