Sporo się dzieje w świecie Conan Exiles. Twórcy pracują nad nowym wulkanicznym obszarem, ulepszają animacje oraz zapowiadają wzrost ceny gry na konsolach.

Z najnowszych dzienników developerskich możemy dowiedzieć się o pracach mających na celu ulepszenie systemu czatu w grze, który w końcu będzie można swobodnie przewijać, a także naprawieniu wielu błędów związanych z tą funkcją. Oprócz tego niektórzy devsi pracują nad ulepszeniem pływania, poprzez dodanie przycisku pozwalającego na zanurzenie, oraz poprawkami związanymi z walką, które mają znacznie ją ulepszyć.

Twórcy planują wprowadzenie podziału na przyciski od lekkich i ciężkich ataków, możliwość ich miksowania oraz dodanie unikalnych animacji ataku dla każdej broni, nawet tych z tego samego typu. Oprócz tego gracze spodziewać się mogą ulepszenia animacji walki, wprowadzenia systemu zachęcającego do ataku na poszczególne elementy ciała, kopania i walki gołymi pięściami. Trwają prace nad ukończeniem walki dwuręcznymi mieczami oraz dodaniem modyfikatora celności dla łuków. Bicze pojawią się dopiero po premierze. Nie ma planów na wprowadzenie biegu z wyciągnięta bronią, ale mają się pojawić ataki z wyskoku oraz uniki. Zgodnie z zapowiedzią zmiany związane z walką wprowadzone zostaną do gry w I kwartale 2018 roku.

W niedługim czasie natomiast dodane zostaną barwy wojenne i o ile część z nich będzie dodatkiem czysto kosmetycznym, to wprowadzone zostaną także i takie, które w niewielki sposób wzmacniać będą atrybuty postaci. Na prośbę graczy w Conan Exiles pojawią się także stojaki pozwalające eksponować broń oraz tarcze i służące dodatkowo jako element je przechowujący.

Oprócz tego użytkownicy tego survivala spodziewać się mogą dodania sierpów służących do zbierania włókien z roślin, większej ilości pułapek, tępych strzał służących do powalania niewolników oraz fabuły, która ściśle powiązana będzie z Conanem Barbarzyńcą. Devsi zaprezentowali także dwa kolejne zdjęcia nowej lokacji położonej wewnątrz wulkanu, która projektowana jest z myślą o wyprawach grupowych.

Niestety, dla posiadaczy konsol zainteresowanych kupnem Conan Exiles w przyszłości, mam złe wiadomości.

Już w przyszłym tygodniu cena Conan Exiles na konsole ulegnie zmianie i zamiast dotychczasowych 34,99Euro gracze będą musieli zapłacić 49,99 Euro. Jest to związane z rozpoczęciem pre-orderów na sprzedaż pudełkowych wersji przeznaczonych na konsole. Ponadto wersja premierowa ma mieć o wiele więcej zwartości i rozgrywki niż obecna a obszar grywalny powiększony zostanie dwukrotnie, poprzez dodanie chociażby kolejnego biomu. Dobra wiadomość jest taka, że w dniach od 8 do 10 grudnia uruchomiona zostanie specjalna promocja na Xbox One Preview i osoby zainteresowane będą mogły zakupić ten tytuł za połowę dotychczasowej ceny (czyli 17,50Euro). Cena na PC zostanie bez zmian.

Oprócz tego, wszystkie osoby, które zakupią Conan Exiles przed premierą, otrzymają w przyszłości zbroję Conan Royal Armor, którą będą mogli używać w grze.

Poprzedni artykułDauntless chce by gracze Wyostrzyli Swoje Umiejętności
Następny artykułEpic Games zawiera pierwszą ugodę, nadal toczy batalię z oszustami