Z czym się Wam kojarzy post-apokaliptyczny klimat polskiego Edengrad? Podejrzewam, że Wasze pierwsze skojarzenie to bezkresna pustynia…

Jeśli tak, to prawie zgadliście, bo zgodnie z najnowszym dziennikiem developerskim świat Edengrad, a przynajmniej pierwsza z lokacji jaką ujrzą gracze, wzorowana jest na arizońskiej Dolinie Skał.

Wszechobecne klify i szczeliny skalne zmuszają gracza do szukania nowych, często ukrytych dróg, w okolicach których można napotkać wiele niebezpiecznych stworzeń, ale także cennych skarbów.

Z jednej strony devsi starali się jak najwierniej oddać w grze klimat Arizony, w tym samym czasie wypełniając świat ciekawymi lokacjami, tak by gracze nie czuli monotonii. Zaginiona Autostrada (The Lost Highway) jest doskonałym przykładem w jaki sposób ewoluował tok myślenia twórców Edengrad podczas projektowania map.

Na początku była to typowa pustynia, z której wyrastały ogromne formacje skalne, a oryginalne lokacje, takie jak rancza, obozowiska czy jaskinie stanowiły niewielką część terenu. Podróż między miejscami, do których prowadziły zadania, zajmowała bardzo dużo czasu, a poza zbieraniem surowców potrzebnych w rzemiośle nie było nic, co zapełniałoby pustkę.

W tym momencie zaczęliśmy wprowadzać w życie zasadę, zgodnie z którą w obrębie pola widzenia zawsze musi znajdować się miejsce przykuwające uwagę gracza. Powstały nowe zadania poboczne oraz lokacje przełamujące pustynny schemat, który jednak dalej był dominujący.

Pomimo tych działań, wszystko nadal działo się w jednej płaszczyźnie, a różnica pomiędzy skrajnymi wysokościami terenu była niewielka. W tym właśnie momencie na bazie istniejących gór powstało wiele dróg, pozwalających wspinać się po ich zboczach, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów i przeciwników. Pojawiły się ogromne kaniony i labirynty skalne, które mają zmusić gracza do szukania optymalnych ścieżek w ich krętych korytarzach.

Brzmi fajnie – prawda? A na dowód tego jak różnorodny jest pierwszy obszar Edengrad, zamieszczam poniżej kilka zdjęć.

I jak Wam się podoba krajobraz Edengrad?