Jeśli zastanawialiście się co porabia obecnie John Smedley, to mam już dla Was odpowiedź: został szefem Amazon Games Studio w San Diego.

W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać między innymi:

Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że uruchomiliśmy zupełnie nowe studio Amazon Games z siedzibą w San Diego, którego szefem został weteran branży John Smedley.

Pionierska praca Johna pomogła nakreślić nowoczesne MMO, a jego wpływ może być odczuwalny w tysiącach gier, które podążały tym trendem. Pomógł on stworzyć plan łączący olbrzymie wirtualne światy z żywą społecznością graczy, czyli wizję którą współdzielimy w Amazon Games Studio.

Najwyraźniej Smedley i jego ekipa ciężko pracują nad ambitnym projektem Amazon Games Studio, który to wykorzystywać będzie AWS Cloud oraz Twitch łącząc graczy z całej kuli ziemskiej w ekscytującym nowym świecie wirtualnym.

Przypomnijmy, że John Smedley znany jest graczom MMO jako wieloletni szef Sony Online Entertainment, firmy która stworzyła takie gry jak EverQuest, PlanetSide, DC Universe czy H1Z1. Na początku 2015 roku SOE zostało zakupione przez firmę inwestycyjną Columbus Nova i zmieniło nazwę na DayBreak Games Company. Po wielu atakach hackerów na serwery DBC oraz niego samego, Smed opuścił studio w połowie 2015 roku.

Na początku 2016 roku Smed ogłosił powstanie studia Pixelmage Games i starał się zebrać fundusze na retro MMO zatytułowane Hero’s Song. Niestety, tytuł ten nie zainteresował graczy, co doprowadziło do anulowania projektu i likwidacji studia.

Jeśli chodzi o Amazon Games Studio, to przez ostatni rok firma ta zatrudniła wielu znanych i cenionych osób z branży gier, wliczając w to głównych projektantów Guild Wars 2. Pod koniec września studio to ogłosiło, że pracuje nad trzema grami: tajemniczym MMORPG New World, areną do walk PvP – Breakaway, oraz grą w stylu Battle Royale w klimacie sci-fi – Crucible.

W całej tej historii dziwne jest to, że Smed został szefem Amazon Games Studio w San Diego tylko siedem tygodni po zamknięciu Pixelmage studia. Czyżby na decyzję o zakończeniu prac nad Hero’s Song i zamknięciem założonego przez niego studia, wpłynęła oferta ze strony Amazon Games?

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

ooo to niedługo Amazon padnie …. 🙂

Pikiel

comment image

Joe Rachitynowy

Smed pewnie jeszcze by tam przejadł troszeczkę kickstartera gdyby nie oferta. Jakieś tam $ wpadną nawet jeśli to smed. Ale nie oszukujmy się. Może w crucible czy breakaway mnie w ogóle nie zachęca ale new world to chociaż spojrzę. Smed to jeden człowiek i nie jest sam wszystkiego spartolić obietnicami. Ważne bym nie słuchał od niego zapowiedzi i listów do graczy