Cokolwiek macie w planach do robienia w Black Desert Online, to starajcie się unikać Shataku’s Territory – przynajmniej przez jakiś czas. Wędrówka w tamten rejon może okazać się śmiertelna dla Waszej postaci…

A miało być tak pięknie…

Wczorajsza aktualizacja do Black Desert Online powiększyła co niektóre domostwa, tak aby gracze mieli więcej przestrzeni do ich dekorowania, wprowadziła całe mnóstwo zmian w umiejętnościach klasowych, jak i tych związanych z animacjami poszczególnych klas, a także ponownie uruchomiła event „Play Your Way”, w czasie którego zwiększono szansę na otrzymanie Black Stone oraz Black Crystal Shards. To nie koniec nowości, bo jak możecie się domyślić, do Pearl Shop dodano kilkadziesiąt nowych przedmiotów, dodano funkcję rezerwacji przedmiotu u nocnego kupca, a także utrudniono grupowanie postaciom o różnicy levelów większej jak 10, bo nie będą oni dostawać nagród w postaci łupów z zabitych przeciwników. Oprócz tego zwiększono ilość potworów w Roud Sulfur Works, całkowicie przerobiono questy od irytującego Czarnego Duszka oraz te kooperacyjne wymagające zabicia bossów. A jak przy questach jesteśmy to w grze pojawiło się kilkadziesiąt nowych pozwalających na wymianę pancerzy i broni, ale tylko pod warunkiem, że ukończyło się odpowiednie questy od Czarnego Duszka.

Lista jest naprawdę długa i najlepiej jeśli sami ją przejrzycie.

Dark Knight trafi do gry w marcu

I jak to zwykle przy tak dużych aktualizacjach bywa, co to niewiele dodają, ale wiele zmieniają – do gry wprowadzono kilka bardzo ciekawych i zabójczych błędów.

W Shakatu’s Territory pojawiła się dziura do wnętrza ziemi, gdzie nawet największy śmiałkowie marnie kończą. To nie jedyne niebezpieczne miejsce w Black Desert Online, gdyż wiadomo iż podobne pojawiają się na Oceanie Magoria, ale na ta chwilę nie ustalono w których dokładnie miejscach. Dodatkowo wyłączono albumy piękności i galerię zdjęć, popsuto kilka tytułów oraz jeden z przycisków w Pearl Shop. Wszystko to zostanie naprawione, ale nie wiadomo dokładnie kiedy.

Coraz bardziej niebezpieczny robi się ta gra 😀