Twórcy The Elder Scrolls Online zapowiedzieli uruchomienie specjalnego eventu PvP w Cyrodill, w czasie którego gracze będą mogli zdobyć podwójne Punkty Aliansu (AP).

W oficjalnym komunikacie zamieszczonym na forum gry, Ben Wheeler wyjaśnił graczom, iż głównym celem tego eventu jest przeprowadzenie czegoś w rodzaju stress-testu, podczas gdy ekipa z Zenimax nadal pracuje nad ulepszeniem wydajności w walkach PvP na dużą skalę.

Patrząc na problemy związane z Cyrodill, widzimy sytuacje (zarówno w grze, jak i poprzez uzyskiwane dane), gdzie wydajność klienta gry oraz serwera znacznie się pogarsza, gdy jest duże obciażenie. Niewielkie zmiany jakie wprowadziliśmy w ciągu ostatniego roku nieco pomogły, ale same w sobie nie są wystarczające. Dlatego też mamy zamiar nieco zmienić naszą strategię i właśnie to jest celem tego postu.

Mówiąc najprościej, Azura’s Star (kampania PvP bez punktów Championa) działa znacznie lepiej, wydajniej i jest ogólnie lepszym doświadczeniem PvP niż pozostałe kampanie. Teraz, kiedy kampania ta ma sporą populacje graczy, podejrzewamy to o czym teoretyzowaliśmy od dłuższego czasu: pasywki i umiejętności związane z punktami championa (CP) są przyczyną zbyt dużego obciążenia serwera, zwłaszcza w takich sytuacjach jak walki o fortece, w których bierze udział mnóstwo graczy.

Z racji tego, że Zenimax nie jest w stanie przeprowadzić testów na tak dużą skalę na wewnętrznych serwerach testowych, postanowił skorzystać z pomocy społeczności gry. Devsi mają nadzieję, że w trakcie trwania tego eventu PvP, gracze licznie udadzą się do Cyrodill, a co za tym idzie maksymalnie obciążą serwery.

Event zacznie się w poniedziałek, 27 lutego, i potrwa do 6 marca. W czasie tego eventu, kampanie w Cyrodill podlegać będą nieco innym zasadom:

  • Na wszystkich platformach i megaserwerach wyłączone zostaną punkty championa (CP).
  • Ilość zarabianych punktów aliansu (AP) zostanie podwojona.
  • Czas trwania kampanii oraz rankingi nie będą zmienianie w czasie tego eventu.

Podwójne punkty AP z pewnością zachęcą wielu graczy do wzięcia udziału w walkach PvP, a dzięki zdobytym danym, Zenimax będzie mógł zadecydować o kierunku działania na rzecz ulepszenia wydajności w Cyrodill.

Event ten z pewnością będzie także dobrym momentem aby wielu graczy, którzy na co dzień nie są fanami PvP, mogli wypróbować ten rodzaj rozgrywki w The Elder Scrolls Online. Jeśli o mnie chodzi to nie miałam jeszcze okazji wziąć udział w walkach PvP w Cyrodill – no może poza beta testami, ale to było dawno temu. Więc mam prośbę do Was Drodzy Czytelnicy – w jaki sposób, taki nowicjusz jak ja, powinien przygotować się na walki w Cyrodill?

Ktoś z Was planuje jakiś szybki kurs przygotowujący nowicjuszy do walk w Cyrodill? Jeśli tak, to chętnie się przyłącze 🙂

1 KOMENTARZ

  1. Boszzzz jaka ta gra jest ładna :D. Chyba mnie znowu bierze na ESO… jak nie mam komputera, to mam czas na przemyślenia ;). Ale spoko… nadrabiam zaległości w Destiny na PS4, no i spróbuję poćwiczyć PS2 na konsoli ;).

Comments are closed.