Twórcy Escape from Tarkov zapowiedzieli, iż podczas rozpoczynającej się w poniedziałek konferencji GDC, zaprezentują fanom nową frakcję oraz mechanikę rozgrywki, jaka w niedługim czasie dodana zostanie do gry.

Złomiarze (Scavs) to maruderzy, którzy po wprowadzeniu blokady pozostali w mieście Tarkov, po to aby złupić rzeczy pozostawione przez mieszkańców. Złomiarze NPC byli już pokazywani na filmach prezentujących Escape from Tarkov, ale tym razem studio Battlestate Games zaprezentuje rozgrywkę opierającą się na właśnie na tej frakcji. Okazuje się, że będą oni trzecią grywalną frakcją, która przysparzać będzie wiele kłopotów osobom grającym dwiema pozostałymi frakcjami: USEC i BEAR.

Granie jako Złomiarz (Scav) będzie tak naprawdę grą bez zasad, taką gdzie gracze będą mogli doświadczyć zupełnie innej rozgrywki, z naciskiem na lekkomyślność. Gracz Złomiarz pojawi się w świecie razem z innymi Złomiarzami NPC, na przykład w zamkniętym miejscu na mapie, w połowie czyjegoś rajdu. Taktyka Złomiarzy zmieni styl rozgrywki w rajdzie i, w większości przypadków, znacznie skomplikuje życie graczy BEAR i USEC, którzy będą walczyć pomiędzy sobą.

Już niedługo gracze Escape from Tarkov będą mogli dołączyć do rajdu jako degeneraci Złomiarze i jeśli się na to zdecydują, to otrzymają losową nazwę postaci, wyposażenie oraz broń. Czasy pojawiania się Złomiarzy w czasie rajdów będą losowe, a co ciekawe to do ich grupy należeć będzie mogło maksymalnie czterech graczy. Jeśli gracz Złomiarz przeżyje rajd, to będzie on mógł przenieść zdobyte przez niego łupy na swoją główną postać.

Niektóre z lokacji w Escape from Tarkov

Jeśli boicie się, że wszyscy gracze będą grać wyłącznie Złomiarzami, to śpieszę poinformować, że zgodnie ze słowami Nikity Buyanowa, możliwość zagrania tą frakcja zostanie ograniczona.

I co o tym myślicie?

3 KOMENTARZE

  1. Czuję, że dorobią do tego jakiś typ jak w Elite: Dangerous tryb Arena jest. I to by wyszło na dobre dla gry 🙂

  2. Gra jest coraz bardziej niegrywalna, i będzie jeszcze bardziej?

    Nie widzę to zbyt kolorowo, wiem że gra ma być trudna, ale co, sami masochiści mają w to grać, i scavy będą wychodzić tylko w jednym kawałku w porównaniu do wyszkolonych żołnierzy? 😀

Comments are closed.