Ponad dziewięć miesięcy temu polskie MMORPG Gloria Victis zadebiutowało na Steam Early Access i w tym czasie twórcom tej gry udało się wdrożyć ponad pięćdziesiąt aktualizacji!

Możecie w to uwierzyć? Oczywiście mówiąc o aktualizacjach mam na myśli tylko te, które dodawały lub też zmieniały coś w grze, bo tych mniejszych poprawiających błędy było pewnie ze trzy razy więcej.

Wiele się zmieniło w ostatnich miesiącach w Gloria Victis. Dodano nowy, znacznie ulepszony model męskiej postaci oraz nowy interfejs tworzenia postaci pozwalający na więcej możliwości w personalizacji wyglądu. Gracze mają teraz także o wiele więcej miejsc do zwiedzania, bo w czasie ostatnich miesięcy świat tej gry został zapełniony nowymi obozami, osadami oraz fortecami. Oprócz tego dodano mnóstwo nowych, wciągających eventów w których można wziąć udział, a także system Glorii, który pozwala na udział w rankingu i zarabianie cennych nagród.

Jeśli chodzi o PvP to ekipa Gloria Victis znacznie ulepszyła system kontroli terytoriów, dodano nowe wyzwania, takie jak ulepszanie osad oraz budowanie farm, stołów rzemieślniczych i innych rzeczy dających ekonomiczną i militarna przewagę. Dodatkowo znacznie zmieniono wygląd istniejących miast i zamków zwiększając ich wartość obronną. a także dodano mechanikę palenia osad.

Świat w ogniu

Oczywiście przed studiem Black Eye Games jeszcze wiele prac, bo gracze z niecierpliwością czekają na wprowadzenie zapowiadanych od dawna usprawnień w systemie walki oraz animacji postaci. Nie wspominam już o modelu żeńskim, którego nie mogę się doczekać, oraz o zapowiedziach dodania nowych regionów, które to powiększyć maja mapę o 50%.

Gloria Victis nadal ma bardzo pozytywne opinie na Steam, więc jeśli jeszcze nie zakupiliście tego tytułu, to może warto o tym pomyśleć? W końcu powinniśmy wspierać polskie produkcje 🙂