Podstawy działania „nod’ów”, czyli reaktywnych węzłów w Ashes of Creation, zaprezentowane zostały przez twórców tej gry już jakiś czas temu, ale po raz kolejny postanowiono poruszyć ten temat.

Dlaczego? Bo w naszych głowach określenie „node” kojarzy się najczęściej ze zbieraniem surowców oraz rzemiosłem, a w tej grze będą one funkcjonowały w zupełnie inny sposób.

Node, czyli reaktywne Węzły w Ashes of Creation, opisane zostały przez projektantów jako wstępnie ustalone i ukryte przed graczami lokacje, która pozwalają na formowanie się w tych miejscach osad oraz miast.

Od obozu, poprzez osadę, aż do miast, miejsca te rozwijają się tylko i wyłącznie dzięki graczom, którzy zdobywają doświadczenie, wytwarzają przedmioty, czy też wykonują inne czynności w obszarze węzła, który to określony został jako „strefa wpływów”. Chociaż gracze samodzielnie nie będą mogli znaleźć dokładnego miejsca, gdzie znajduje się taki węzeł, to jednak będą mogli stać się posiadaczami ziemi znajdującej się na jego obszarze oraz modyfikować budynki i usługi, jakie oferowane są mieszkańcom – oczywiście pod warunkiem, że gracz taki stanie się częścią rady zarządzającej Węzłem.

Piekielnie groźna natura w Ashes of Creation

Node powstają dzięki wysiłkowi społeczności gry, ale będą mieć także wpływ na fabułę Ashes of Creation. Miejsca w których powstaną miasta będą mieć wpływ na to, jaki boss rajdowy się pojawi, jakie instancje grupowe staną się dostępne, które linie questów zostaną odblokowane, a co za tym idzie – jakie wydarzenia czekają na graczy na danym serwerze. Dodatkowo, projektanci gry zakładają, że rozrastanie się Węzłów zostanie utrudnione, przez te inne znajdujące się w okolicy, a to powodować będzie konflikty, a co za tym idzie – wojny pomiędzy nimi.

System reaktywnych Węzłów w Ashes of Creation, będzie czynnikiem decydującym o tym, jak potoczą się losy graczy i oferować ma im olbrzymie możliwości wyboru, które to kształtować będą świat na danym serwerze. Koncepcja ta brzmi jak doskonałe połączenie wolności oferowanej przez sandbox, z dużymi ograniczeniami, zachęcającymi do współpracy pomiędzy graczami.

Oczywiście, jak na razie, gra ta dopiero powstaje, więc będziemy musieli poczekać jeszcze jakiś czas, aby się upewnić w jaki sposób to zadziała. Tymczasem, jeśli zaintrygował Was ten tytuł, to możecie się zarejestrować na stronie głównej Ashes of Creation i może uda się Wam zdobyć miejsce w Alpha testach 🙂

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Post Comment

Niejedni polegli na takowych aspektach gry…zobaczymy..

Grzegorz Wawrzyniak

ja tam jestem dobrej myśli że twórcy staną na wysokości zadania i w końcu będzie jakiś super mmorpg.
Nie umiem się doczekać.