Fortnite to kolejna gra od studia Epic Games, która to zapowiedziana została jeszcze w 2011 roku, ale od tego czasu nie mówiło się o niej zbyt wiele. I to może się już niedługo zmienić.

Zgodnie z założeniem twórców gry, Fortnite ma być kooperacyjną grą akcji, która tworzona jest przez to studio z lekkim przymrużeniem oka. Tak naprawdę gra ta w zabawny sposób łączy w sobie survival, możliwość budowania, strategię oraz drużynową strzelankę.

Główny nacisk położony został na współpracę miedzy graczami, ale fabuła singleplayer też stanowi istotny element gry. Nasza postać trafia do dziwnego świata, gdzie zadaniem gracza jest uruchomienie pewnego tajemniczego urządzenia. Jest tylko jedno „ale” – w momencie aktywacji tego urządzenia, świat ten zostaje zaatakowany przez hordy zombie z kosmosu. Zadaniem graczy jest zebranie surowców, wybudowanie fortu naszpikowanego pułapkami oraz obrona tego urządzenia przez określony czas, tak aby najeźdźcy nie mogli go zniszczyć.

W trakcie wywiadów udzielanych podczas GDC 2017, Tim Sweeney, współzałożyciel studia Epic Games, ujawnił iż jeszcze w tym roku Fortnite doczeka się otwartych beta testów!

Na ten moment gra ta jest w bardzo dopracowanej fazie Alpha,  w czasie której obowiązuje NDA, co znaczy że nie można robić screenshotów, nagrywać, streamować oraz dzielić się swoją opinią na temat tej gry. A szkoda, bo mam Wam tyle do opowiedzenia… Zamiast tego, możecie pooglądać informacje związane z ta grą, jakie publikowane są przez Epic Games na ich oficjalnym kanale na YT.

Jeśli chcielibyście mieć szansę zagrania w Fortnite, to możecie też zapisać się do Alpha testów na oficjalnej stronie tej gry.

Natomiast ja mam możliwość zaproszenia do gry kilku osób. Jeśli chcielibyście dostać jedno z zaproszeń, to napiszcie w komentarzach poniżej dlaczego to Wy powinniście je otrzymać. Z racji tego, że obecnie obowiązuje NDA, zaproszenia powędrują tylko do osób, które przekonają mnie o tym, iż do czasu startu otwartych beta testów nie zdradzą nikomu informacji na temat tej gry. To nie jest konkurs, a jeśli któryś z moich wieloletnich  znajomych do wspólnej gry się zgłosi, to rozdawanie zaproszeń mogę odwołać.

Z wybranymi przez siebie osobami, skontaktuje się przez maila podanego podczas rejestracji w disqus i nie oczekujcie, że napiszę tutaj kto je otrzyma. Jeśli nie otrzymacie ode mnie maila w przeciągu kolejnych trzech dni, to znaczy, że nie Wy zostaliście wybrani.

Poprzedni artykułCzy wiecie, że za oglądanie filmików w Revelation Online otrzymacie nagrody?
Następny artykułOto co potrafi silnik Lumberyard od Amazon