W środę na serwery Black Desert Online trafiła olbrzymia rozmiarowo aktualizacja (1GB),  która wprowadziła multum zmian klasowych oraz nową funkcję zwaną Sticker UI.

Sticker UI pozwala przeciągnąć niektóre elementy interfejsu poza okno gry i zmiana ta nie powoduje ich zamknięcia. Po kliknięciu specjalnej ikonki w prawym górnym rogu okienka inventory, następujące okienka mogą zostać przesunięte poza okno gry:

 • ekwipunek
 • marketplace
 • okno Questów
 • gildia
 • handel
 • podpowiedź
 • zarządzanie pracownikami

Kiedy funkcja Sticker UI zostanie aktywowana, to będzie ona działać poza ekranem gry, nawet jeśli włączone są inne okna. Niestety, niektóre rzeczy nie mogą zostać wykonane w przesuniętym oknie, na przykład nie można go zamknąć używając klawisza Esc, a jedynie naciskając krzyżyk. Warto pamiętać także o tym, że funkcja ta zresetuje się w pewnych sytuacjach, takich jak zmiana kanału, czy też odrodzenie przy węźle po śmierci.

Środowa aktualizacja dodała także do Black Desert Online ship repair kit, nowe craftowalne kostiumy, profesjonalne kostiumy dla żeglarzy, zwiększyła szansę ulepszenia niektórych elementów, dodała nowe stworzenia na które można polować za pomocą muszkietu oraz wprowadziła mnóstwo zmian klasowych, których pełną listę znaleźć możecie na oficjalnym forum gry.

Oprócz tego, wczoraj wieczorem, przedstawiciele studia Kakao Games EU – wydawcy Black Desert Online na Zachodzie, poinformowali graczy o możliwym wykradzeniu haseł do gry. W związku z tym zalecana jest zmiana hasła oraz adresu mailowego przypisanego do konta, co może potrwać do 90 minut. Więcej informacji na temat tego incydentu wraz z linkami do strony, gdzie możecie zmienić hasło, znajdziecie w komunikacie na oficjalnym forum gry.

3 KOMENTARZE

 1. Nie wiem co to za Koreańczyk zrobił przedstawienie działania Sticker UI, ale ma ode mnie olbrzymiego plusa za tabelkę w tle.

 2. No no, nie wiedziałem nawet, że tak się da!
  Świetny pomysł, oby stał się standardem. Na początek w MMO.
  Bo kradzieże haseł już są standardem… wszędzie.

Comments are closed.