Może pamiętacie ROKH, zaprezentowane w grudniu 2015 MMO, łączące w sobie elementy survivalu i sandboxa, którego to akcja osadzona została na Marsie?

Jeśli nie, to tutaj znajdziecie więcej informacji o tym tytule.

Pierwotnie, studio Darewise Entertainment, planowało premierę tej gry we wczesnym dostępie na połowę 2016 roku. Niestety, mimo że pierwszy zwiastun zapowiadający ten tytuł wyglądał naprawdę wystrzałowo, to gracze nie dali się przekonać do kolejnego survivalu i ostatecznie zbiórka funduszy na Kickstarter została anulowana. Jak widać, i mimo kilku opóźnień, niepowodzenie to nie powstrzymało twórców ROKH i gra ta w końcu zostanie udostępniona graczom.

Na tą chwilę premiera ROKH na Steam Early Access zapowiedziana została na 16 maja i wygląda na to, że termin ten zostanie dotrzymany.

Jak się można tego spodziewać, rozgrywka w ROKH podobna jest do innych gier z gatunku survivali. Także i tutaj gracze będą musieli zwiedzać świat, aby znaleźć elementy pomagające im przetrwać w tym ekstremalnie nieprzyjaznym środowisku. Celem ostatecznym jest kolonizacja Marsa, która to może zostać osiągnięta poprzez tworzenie osad wykorzystując unikalny system konstrukcyjny pozwalający na tworzenie masywnych struktur.

Więcej informacji o ROKH znajdziecie na stronie gry na Steam, a poniżej zamieszczam zwiastun prezentujący rozgrywkę.

To jak – zainteresowani?