Już niedługo, a konkretnie to wraz z kolejna aktualizacją, ekipa H1Z1: King of the Kill wyczyści dotychczasową punktację rankingową i po raz kolejny rozpocznie się rywalizacja, o jak najlepsze miejsca.

W trakcie trwającego jeszcze pre-sezon III, twórcy gry otrzymali mnóstwo opinii od graczy na temat rozgrywek, a w szczególności, że ranga królewska była zbyt łatwa do zdobycia oraz gracze otrzymywali zbyt mało punktów za zabijanie przeciwników. Oto, jak w obecnej chwili wygląda podział rang w grze:

I właśnie dlatego w pre-sezonie IV, ekipa H1Z1: King of the Kill postanowiła nie tylko podnieść ilość punktów potrzebną na poszczególne poziomy rankingowe, ale także zmienić ilość punktów jaką otrzymujemy  za zabicie innych graczy. W tym sezonie wprowadzono przedziały punktowe, które mają bardziej odzwierciedlać kolejne fazy każdego meczu.

W pre-sezonie IV także i zdobycie poziomu królewskiego będzie nieco trudniejsze. Poniżej nowa punktacja:

A co jeśli chodzi o nagrody?

Za pre-sezon I oraz II gracze otrzymali w nagrodę skórkę Tribute na plecak oraz strzelbę [zdjęcie znajdziecie tutaj]. Za pre-sezon III gracze otrzymają emotkę zwycięzcy uzależnioną od zajętego poziomu w ranking [emotkę znajdziecie tutaj].

Pre-sezon IV to powrót do korzeni, gdyż gracze będą mogli zdobyć kolejną część setu Tribute – tym razem jednak będzie to hełm. Oprócz tego, gracze otrzymywać będą skrawki, które mogą zostać wykorzystane w Scrapyard do zdobycia nowych skórek.

Jest jednak pewne ‚ale’… Tym razem ekipa H1Z1: King of the Kill postanowiła uzależnić nagrody od zdobytej rangi, z tym że hełm dostawać się będzie od rangi złotej wzwyż. Oznacza to, że gracze, którzy na koniec pre-sezon IV zdobędą rangę brązową i srebrną, otrzymają jedynie niewielka ilość skrawków, podczas gry Ci na wyższych poziomach dostaną także i hełm. Warto zauważyć, że gracze, którym uda się osiągnąć rangę królewską otrzymają aż 300 skrawków do wykorzystania w Scrapyard!

Na tą chwilę nie wiadomo dokładnie kiedy rozpocznie się pre-sezon IV w H1Z1: King of the Kill, ale zgaduję, że pewnie jeszcze w kwietniu.

I co Wy myślicie o tych zmianach?

P.S. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?