Niedawno wydana aktualizacja do Escape from Tarkov, dodała bardzo pozytywnie oceniony przez graczy tryb rozgrywki Złomiarzami, czyli możliwością wcielenia się w jednego z NPC i grania bez reguł.

Prócz tego dodano nowe bronie oraz efekty wizualne krwawienia, bólu i zmęczenia, a także wprowadzono system umiejętności, ulepszono AI oraz naprawiono sporo błędów.

Kilka godzin temu ekipa Battlestate Games zapowiedziała, że już niedługo w Escape from Tarkov pojawią się specjalne wydarzenia, które przeznaczone będą zarówno dla zorganizowanych drużyn, jak i dla tych stworzonych losowo. Co ciekawe, to wydarzeniach tych sporą rolę odgrywać będą pracownicy studia Battlestate Games…

Na tą chwilę zaprezentowano pomysł na trzy specjalne eventy:

  • Polowanie na developera – Grupa developerów pojawia się na mapie z plecakami wypełnionymi skarbami oraz legendarnymi broniami w dłoniach. Maja oni określony czas na ucieczkę z lokacji podczas gdy atakowani są przez fale graczy wcielających się w Scavs. Zadaniem graczy jest zabicie developerów i zdobycie ich ekwipunku.
  • Eskorta – Trzech developerów pojawia się w lokacji wraz z graczami. Wyposażenie są oni w ciężkie zbroje, plecaki wypełnione kosztownościami, ale uzbrojone tylko w Makarova. Aby móc opuścić tą lokacje, potrzebują oni ochrony graczy. W tym samym czasie fale kontrolowanych przez AI Scavsów atakują konwój. Jeśli developerom uda się opuścić lokację, to w miejscu przeznaczenia oddadzą swoje plecaki graczom.
  • Poszukiwanie – Kilku graczy i jeden developer pojawiają się w lokacji. Developer ukrywa na terenie zakładu plecak wypełniony kosztownościami, a zadaniem graczy jest go odnaleźć. Jeden plecak, oznacza, że tylko jedna osoba zdobędzie nagrody…

Są to dopiero wstępne opracowania tych trzech scenariuszy, ale jeśli chcecie, to już teraz możecie podzielić się opinią na ich temat z twórcami Escape from Tarkov.