W połowie lutego dowiedzieliśmy się, że weteran branży gier MMORPG – John Smedley, został szefem studia Amazon Games w San Diego.

Przypomnijmy, że John Smedley znany jest graczom MMO jako wieloletni szef Sony Online Entertainment, firmy która stworzyła takie gry jak EverQuest, PlanetSide, DC Universe czy H1Z1. Na początku 2015 roku SOE zostało zakupione przez firmę inwestycyjną Columbus Nova i zmieniło nazwę na DayBreak Games Company. Po wielu atakach hackerów na serwery DBG oraz niego samego, Smed opuścił studio w połowie 2015 roku.

Na początku 2016 roku Smed ogłosił powstanie studia Pixelmage Games i starał się zebrać fundusze na retro MMO zatytułowane Hero’s Song. Niestety, tytuł ten nie zainteresował graczy, co doprowadziło do anulowania projektu i likwidacji studia.

Jeśli chodzi o Amazon Games Studio, to przez ostatni rok firma ta zatrudniła wielu znanych i cenionych osób z branży gier, wliczając w to głównych projektantów Guild Wars 2. Pod koniec września studio to ogłosiło, że pracuje nad trzema grami: tajemniczym MMORPG New World, areną do walk PvP – Breakaway, oraz grą w stylu Battle Royale w klimacie sci-fi – Crucible.

Do tej pory nie wiemy zbyt wiele nad jaka grą pracuje Smedley i jego ekipa, poza tym, że jest to „ambitny nowym projekt, korzystający z potęgi AWS Cloud oraz Twitch.tv, w celu połączenia graczy na całym świecie w ekscytującej rozgrywce„.

Jednakże znacie Smedleya – on uwielbia rozmowy z graczami, więc nie ma co się dziwić, że zapytał o opinieę na temat najlepszej mechaniki strzelania w grach wideo.

Oczywiście, pytanie to nie potwierdza, że jego kolejna gra faktycznie będzie strzelanka, ale widać, że być może będzie wykorzystywać mechanikę strzelania.

No więc, tak z czystej ciekawości i jako, że nie mam zbyt dużego doświadczenia w strzelankach, to według Was, która z dostępnych strzelanek ma najlepsza mechanikę i rozgrywkę?

1 KOMENTARZ

Comments are closed.