Na początku kwietnia studio Pearl Abyss, twórca Black Desert Online, zaprezentował fanom tego tytułu, jakie nowości dodane zostaną do gry jeszcze w tym roku.

Zapowiedziana wówczas nowa klasa – Striker, już jakiś czas temu pojawiła się na serwerach wersji koreańskiej oraz zachodniej, a teraz zbliża się czas, kiedy reszta z tych zapowiedzianych nowości udostępniona zostanie graczom. W opublikowanym wczoraj zwiastunie, przedstawiono pokrótce nowości, jakie jeszcze latem trafią do koreańskiej wersji Black Desert Online.

Zwiastun zatytułowany został „Niesamowita Przygoda” i przedstawia nam szereg nowych funkcji, z których pierwsze trafią do koreańskiej wersji gry już 15 czerwca, a reszta w kilku kolejnych aktualizacjach.

Pierwsza z zaprezentowanych na zwiastunie nowości to Park Wodny, czyli nowa lokacja z mini-grami, która aktywna będzie jedynie w lecie. Oprócz tego, przez kolejne dwa miesiące do gry dodane zostaną także system Militia, pole walki Black Rapture Dimension – gdzie miłośnicy PvE muszą chronić punkt przed kolejnymi atakami przeciwników NPC, kolejne obszary Kamasylvia, nowe przygody w okolicy miasta Grana, morski potwór Vell oraz legendarny koń Dineh. Inne wspomniane na zwiastunie rzeczy to kolejna, nieco ulepszona wersja Black Spirit Adventure, tymczasowe postacie na 60 poziomie dla graczy koreańskich, którzy korzystają z popularnych tam kafejek internetowych, oraz inne tajemnicze rzeczy mające być niespodzianką.

Niestety na ten moment nie wiadomo, kiedy nowości te zawitają do naszej wersji Black Desert Online, ale – zgaduję, Park Wodny być może zobaczyć już w niedalekiej przyszłości. W końcu mamy lato 🙂

A tymczasem, w minionym tygodniu na serwery naszej wersji Black Desert Online, trafiła kolejna aktualizacja, a wraz z nią nowy event lojalnościowy trwający do 12 lipca, w czasie którego można zdobyć pingwinka. Oprócz tego zmieniono nazwę Training XP na Mount XP, aby było to bardziej zrozumiałe, oraz dodano możliwość oznaczania postaci wpisując @<nazwa postaci>. Pełną listę wprowadzonych zmian znajdziecie na forum.

Lista zapowiedzianych na 2017 rok nowości do Black Desert Online