Jesteśmy już na końcówce emocjonującej kampanii zbierającej fundusze na tworzone przez studio Intrepid MMORPG – Ashes of Creation.

Już teraz możemy powiedzieć, że kampania ta jest najbardziej udaną kampanią gry z gatunku MMORPG na Kickstarter, a to nadal nie koniec. Już jutro przekonamy się, czy ekipie studia Intrepid uda się przekonać graczy, aby przekroczyć granicę 3 milionów dolarów i tym samym odblokować… giełdę oraz inne systemy finansowe.

W chwili pisania tej informacji, twórcom Ashes of Creation udało się zgromadzić prawie 2 miliony 940 tysięcy dolarów, a jestem przekonana, że na ostatni dzień przygotowali jeszcze kilka niespodzianek. Wczoraj na przykład, aby utrzymać hype zbudowany wokół tej gry, zamieścili ponad półgodzinny nieedytowany film z rozgrywki, na którym możemy zobaczyć jak w tej chwili wygląda Ashes of Creation.

Oprócz tego, studio Intrepid ogłosiło, iż do prac nad ich produkcją dołączyło kilka nowych osób, w tym znany fanom EverQuest 2, dawny dyrektor kreatywny tej gry – Akil „Lyndro” Hooper, oraz Matt Broome, dawny dyrektor artystyczny H1Z1 i innych tytułów studia SOE. Dodatkowo do współpracy zaproszono Panopticon Labs, które to ma pomóc w tworzeniu mechanizmów zapobiegania i wykrywania nadużyć w Ashes of Creation.

Poniżej zamieszczam najnowszy film prezentujący rozgrywkę w Ashes of Creation wraz z komentarzem twórców. Pamiętajcie, że jest to wersja pre-alpha.

Oto jak wyglądać będzie housing w Ashes of Creation

Trzeba powiedzieć, że gra prezentuje się coraz ciekawiej, chociaż przed twórcami jeszcze mnóstwo prac. A co Wy myślicie o Ashes of Creation?