Nowy rozdział do Elder Scrolls OnlineMorrowind, wystartował zaledwie w zeszłym tygodniu, a dzisiaj studio ZeniMax zaprezentowało, jakie nowości jeszcze w tym roku dodane zostaną do gry.

W trakcie pokazu Bethesdy na E3 2017 zapowiedziano dwa kolejne rozszerzenia DLC – Horns of the Reach oraz Clockwork City. Horns of Reach udostępniony zostanie graczom już w sierpniu, a Clockwork City jeszcze w tym roku.

Horns of the Reach zawierać będzie dwa nowe lochy: Bloodroot Forge i Falkreath Hold, oraz mnóstwo innej zawartości. DLC to zawierać też będzie nowe przedmioty, maski potworów i osiągnięcia. I jak to w przypadku DLC bywa, zakupić je będzie można w Crown Store oraz udostępnione zostanie wszystkim graczom opłacającym subskrypcje.

W chwili premiery Horns of the Reach, podstawowa wersja gry otrzyma też dużą i bezpłatną aktualizację. Zawierać ona będzie nową mapę Battlegrounds – Arcane University, oraz nowy tryb Battlegrounds – Chaos Ball. Do tego do Elder Scrolls Online dodane zostaną nowe domy, meble, elementy estetyczne i wydarzenia specjalne. Aktualizacja ta udostepniona zostanie wszystkim graczom Elder Scrolls Online, nawet tym nie posiadającym Horns of the Reach, chociaż tylko posiadacze rozdziału Morrowind będą mieli dostęp do nowości związanych z Battlegrounds.

Akcja drugiego z zapowiedzianych rozszerzeń, osadzona zostanie w mieście Sotha Sil, znanym jako Clockwork City, i zgodnie z podanymi przez twórców informacjami, gracze otrzymają dostęp do ponad 10 godzin nowej zawartości. Także i to DLC udostępnione zostanie za darmo subskrybentom Elder Scrolls Online oraz będzie można je zakupić w Crown Store.

Prezentacja Elder Scrolls Online na E3 nie mogłaby się obejść bez nowego zwiastuna, dopiero co wydanego Morrowinda. Zamieszczam go poniżej.

I co myślicie o zapowiedzianych rozszerzeniach? Wzbudziły one Wasze zainteresowanie?