Aktualizacja 1.7, a przynajmniej jej część, trafiła wczoraj na publiczny serwer testowy The Division i zaplanowane przez Massive Entertainment nowości oraz zmiany, powinny zadowolić graczy preferujących rozgrywkę PvE.

Aktualizacja 1.7 wprowadzi do gry wyróżnienia, kolejne sloty na artykuły kosmetyczne: łatki i maski, nieszczęsne i znienawidzone przez graczy lockboxy, a także globalne wydarzenia, w trakcie których będzie można zdobyć nowy rodzaj wyposażenia – sprzęt tajny (classified gear). Globalne wydarzenie, jak i tajny sprzęt, trafi na serwer testowy dopiero za jakiś czas, ale wszystkie inne zmiany oraz nowości zostały już udostępnione.

Przyjrzyjmy się w takim razie wszystkim nowościom, jakie dodane zostaną do The Division wraz aktualizacją 1.7.

Globalne wydarzenia (global event) to nic innego jak czasowo ograniczone, specjalne wydarzenia w otwartych strefach. Ekipa The Division aktywuje wówczas specjalne zasady oraz kryteria, zwane modyfikatorami globalnymi, które zmuszą graczy do zmiany stylu walki i dopasowania się do tego, który pomoże im ukończyć misje. Za ukończenie misji w trakcie trwania tych eventów, gracze otrzymają Global Event Token, za które to będą mogli zakupić skrzynki zawierające nowy rodzaj sprzętu – Tajny.

Czym jest Sprzęt Tajny? Jego zadaniem jest zwiększenie różnorodności i wariantów wyposażenia postaci, a także zapewnienie więcej rzadkich przedmiotów, które będą mogli zdobyć gracze. Wprawdzie sprzęt tajny będzie posiadał punktację na poziomie 256, czyli obecną wartość maksymalną, ale za to będzie mieć znacznie wyższe parametry, niż obecny sprzęt standardowy (1274-1401). Warto dodać, że elementy sprzętu tajnego będzie można łączyć z obecnie istniejącymi zestawami, ale tylko nowy sprzęt oferować będzie premie za posiadanie 5 i 6 elementów z danego zestawu. Massive Entertainment ma nadzieję, że premie te zachęcą graczy do zdobywania i przebudowywania swoich ulubionych zestawów w oparciu właśnie o sprzęt tajny.

Warto dodać, że twórcy gry starają się, aby sprzęt tajny był ważnym znaleziskiem i dlatego też, maksymalnie dwie statystyki z elementu będzie można zmieniać przy stanowisku rekalibracji. Oznacza to, że sprzęt tajny nie tylko będzie oferować premie za 5 i 6 elementów oraz większe parametry, ale i pozwoli graczom na zmaksymalizowanie statystyk z ulubionego zestawu.

Nowy sprzęt będzie do zdobycia podczas globalnych wydarzeń, ze skrzynek kupowanych za specjalne tokeny – im droższa skrzynka, tym większa szansa na uzyskanie elementu z zestawu sprzętu tajnego. A co jeśli wydarzenie globalne zostanie zakończone, a graczom nie uda się zebrać całego zestawu? Nie ma co się martwić, bo po zakończeniu zdarzenia, elementy te dodawane są do puli łupów w świecie, ale ich szansa na zdobycie jest podobna tej związanej z elementami egzotycznymi, czyli… dość niska.

Kolejną nowością, jaka dodana zostanie do The Division wraz z aktualizacją 1.7 to Wyróżnienia (commendation), czyli coś podobnego do osiągnięć. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie ponad 500 wyzwań w różnych kategoriach, i to zarówno dla fanów PvE, jak i PvP. Odblokowanie kolejnego osiągnięcia nagradzać będzie punktami (commendation score), które to będą widoczne dla innych graczy.

Za niektóre z wyzwań zdobyć będzie można nowy rodzaj artykułu kosmetycznego – naszywki na ramię, które zastąpią tą domyślną. Oprócz tego do dyspozycji graczy oddane zostana także maski, a w Bazie Operacyjnej znajdzie się lustro, przy którym będzie można zmieniać wygląd swojego agenta.

Niestety, aktualizacja 1.7 doda do gry także coś, co zgodnie ze słowami dyrektora Massive Entertainment jeszcze sprzed premiery The Division, nigdy miało się w niej nie pojawić – lockboxy. Encrypted Cache, bo tak się one nazywają, zakupić będzie można od handlarza premium, a do ich otworzenia potrzebny będzie specjalny klucz – Cipher Key. Klucze będzie można oczywiście zakupić za kasę, lub też podczas gry można zbierać ich fragmenty – 10 fragmentów będzie potrzebnych do stworzenie jednego klucza. W skrzynkach tych gracze znajdą unikalne artykuły kosmetyczne oraz emotki. Wiele z tych przedmiotów będzie można zakupić bezpośrednio za walutę premium, ale znajdą się w nich także i elementy ekskluzywne, nie do zdobycia w żaden inny sposób.

Na tę chwilę nie ogłoszono jeszcze daty, kiedy aktualizacja ta wejdzie w życie, ale wiadomo, że stanie się to jeszcze latem. Pełną listę zmian, znajdziecie na forum Ubisoft.

I jak Wam się podobają te nowości? Zachęcą Was do powrotu do The Division?

3 KOMENTARZE

  1. Rozczarowanie roku to Star Citizen 🙂
    The Division daje rade. A patch 1.7 zapowiada sie calkiem fajnie.

Comments are closed.