Ekipa studia Rare, twórcy ciekawie zapowiadającego się MMO z elementami sandboxowymi – Sea of Thieves, zamieścili kolejny dziennik developerski, tym razem poświęcony rozwiązywaniu zagadek.

Pamiętacie może rewelacyjny i przezabawny film Goonies z lat 80-tych? Jeśli nie, bo jakimś cudem jesteście zbyt młodzi by go pamiętać, to grupka dzieciaków szukała w nim tajemniczego skarbu piratów. Ileż razy ja oglądałam ten film. Do tej pory zaliczam go do jednego z moich najulubieńszych 🙂

Więc co Sea of Thives będzie mieć wspólnego z Goonies? Otóż, jak dobrze wiecie, jedną z funkcji oferowana przez ten tytuł będzie szukanie skarbów. Niektóre z nich znaleźć będzie można we wrakach, inne ukryte w jaskiniach na odludnych wyspach. Oczywiście, do ich znalezienia potrzebne będą mapy. Jeśli myślicie, że dzięki nim znalezienie skarbów będzie prostsze i będziecie mogli to zrobić samotnie – no bo po co dzielić się łupem, to się mylicie.

 

Oczywiście niektóre z nich będą mieć miejsce ukrycia skarbów oznaczone wielkim X-em, inne jednak będą co najwyżej prowadzić do kolejnych wskazówek. I właśnie o tym rozmawiali twórcy w ostatnim  dzienniku – o specjalnych misjach, w których gracze będą musieli wspólnie rozwiązywać zagadki. Co ciekawe, to developerzy przewidują, że podczas gdy kiepskie i nie zgrane drużyny rozpadną się z frustracji w czasie tych zagadkowych misji, to te zgrane będą współdziałać odkrywając kolejne punkty orientacyjne, a wszystko po to by rozwiązać tajemnicę i zdobyć skarb. W obu przypadkach przewidują oni doskonałą zabawę.

Plądrowanie wraków w Sea of Thieves

Zresztą sami obejrzyjcie i oceńcie ten pomysł. Jak dla mnie, to zapowiada się pierwszorzędna zabawa 🙂