Bijatyka studia Sloclap – Absolver, debiutuje już dzisiaj na PC i PlayStation 4. Fani tej gry z Xbox One będą musieli jeszcze troszkę poczekać.

Absolver ma być prawdziwie intensywnym doświadczeniem z walką pełną uników, parowania ciosów oraz płynnych ataków, a do tego z możliwością dostosowania jej do potrzeb użytkownika poprzez wybór stylów, broni, indywidualnych sekwencji ataków, a nawet specjalnych umiejętności.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. Rozpoczynając swoją przygodę w Absolver, gracze przyjmą rolę Prospecta, zamaskowanego wojownika, który eksplorując świat odkrywa swoje możliwości i uczy się różnych stylów walki. W trakcie pojedynków gracz będzie mógł się przełączać pomiędzy stworzonymi przez niego czterema stylami walki, a do jego dyspozycji będą także zdolności specjalne takie jak kontratakowanie, parowanie, unikanie, czy nawet udawanie ataku. Bardzo ważnym elementem walki są specjalne kryształy umieszczone na pasie Prospecta, które to przejmują energie kinetyczną zablokowanych uderzeń i po naładowaniu pozwalają graczowi skorzystać z mocy specjalnych.

Tytuł ten oferować będzie tryby wieloosobowe PvE, jak i PvP, w których to natknąć się będzie można na innych graczy, kampanie fabularną, a także Areny do walk PvP 1vs1 i 3vs3.

Absolver można zakupić na Steam oraz PlayStation Store. Poniżej zamieszczam zwiastun premierowy  tej produkcji oraz materiał filmowy pokazujący pierwsze 24 minuty rozgrywki.