Jeśli lubicie tryby wytrzymałościowo-survivalowe lub też po prostu chcecie sobie postrzelać ze średniowiecznych dział wystrzeliwujących strzały (hwacha), to jest duża szansa, że spodoba się Wam dzisiejszy dodatek do Black Desert Online.

Dzisiejsza aktualizacja Black Desert Online, prócz wielu zmian klasowych i lekkiego nerfu Dark Knight, dodała także nowy tryb PvE – Savage Rift. To pole bitwy dostępne jest dla graczy na poziomie 56 i więcej, którzy muszą przetrwać 25 fal atakujących ich przeciwników. Każda z fal jest coraz mocniejsza, a do tego obrońcy są zmuszeni stawić czoła nie tylko hordom, ale i pojawiającym się co jakiś czas bossom. W trakcie walki gracze zdobywają punkty, które wydać mogą na rozmieszczenie różnych machin obronnych, wśród których znajdują się muszkiety, czy też wspomniana wyżej hwacha.

Osoby, które przeżyją kolejne fale otrzymają cenne nagrody, wliczając to elementy zdobyte z pokonanych bossów.

Z okazji dodania Savage Rift do gry, uruchomiono także specjalny event, w czasie którego osoby biorące udział w tej rozgrywce będą mogły otrzymać dodatkowe nagrody. W zależności od ilości pokonanych fal przeciwników, gracze otrzymać mogą GM Lucky Boxy, Black Stone, Memory Fragmenty i inne rzeczy. Event potrwa do 20 września, do godziny 11:00 czasu polskiego, a listę dodatkowych nagród znajdziecie poniżej. Nagrody wysłane zostaną 20 września.

I niby wszystko pięknie, ale jest jedno małe „ale”. Otóż wejście do Savage Rift jest nieco ograniczone. Wygląda na to, że na jeden kanał udostępnione zostały 2-3 instancji tego pola bitwy. Oznacza to, że w regionie europejskim w walce może wziąć udział jedynie 180 osób jednocześnie i aby móc sprawdzić swoje siły, trzeba niczym sokół patrzeć na ekran, odświeżać go i wyczekiwać momentu kiedy zakończy się jakaś walka, a jednocześnie otworzy szansa na wzięcie udziału w kolejnej. Pisze o szansie, bo ekran Savage Rift nie odświeża się automatycznie, więc aby móc zobaczyć czy jest gdzieś wolne miejsce, należy go zamknąć i otworzyć ponownie. Nie ma to jak dodać RNG na instancje przeznaczone dla grup… Pewnie z czasem popularność tego trybu spadnie, ale na razie jest to nieco dziwne zagranie ze strony Kakao Games EU.

Pełne notki dotyczące dzisiejszej aktualizacji do Black Desert Online znajdziecie na stronie.

A co Wy myślicie o nowym trybie? Mieliście szansę już go wypróbować?