Gracze The Elder Scrolls Online z niecierpliwością oczekują na pierwsze z dwóch rozszerzeń dla tej gry zapowiedzianych podczas E3 – Horns of the Reach.

Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba będzie czekać już zbyt długo. Studio ZeniMax ogłosiło wczoraj wieczorem daty premiery tego rozszerzenia dla wersji na PC, Mac oraz konsole.

Zgodnie z obrazkiem udostępnionym przez ekipą The Elder Scrolls Online na Twiterze, Horns of the Reach zadebiutuje na PC i Mac już 14 sierpnia, podczas gdy gracze na Xbox One i PS4 będą musieli poczekać do 29 sierpnia.

Rozszerzenie to zostanie za darmo udostępnione wszystkim graczom opłacającym subskrypcję, czyli ESO Plus. W innym przypadku, będzie można je zakupić w Crown Store w cenie 1500 koron.

 

Horns of the Reach doda do gry dwie nowe instancje dla grupy, unikalne zestawy ekwipunku, wliczając w to Monster Maski, a także wiele osiągnięć i tytułów. Dodatkowo osoby, które zdobędą wszystkie osiągnięcia, nagrodzone zostaną unikalnym kostiumem oraz nowym barwnikiem do strojów.

Nie jest to szczególnie wielkie rozszerzenie, ale na pewno przypadnie ono graczom The Elder Scrolls Online.

Przypomnijmy, że na początku roku studio ZeniMax zmieniło nieco politykę odnośnie kolejnych rozszerzeń. W planach nadal jest wprowadzanie czterech wielkich aktualizacji wraz z rozszerzeniami, z tymże jedno z nich nie będzie dostępne dzięki usłudze ESO Plus i podobnie jak w przypadku ESO: Morrowind, trzeba będzie je zakupić. Więcej o tych zmianach przeczytacie tutaj.