Wygląda na to, że już niedługo będziemy mogli zagrać w kolejny sieciowy survivalowy sandbox z elementami RPG, z tym że akurat ta produkcja skupiać się będzie na wikingach.

Nikomu nieznane niemieckie studio Encurio, które od 2007 roku zajmowało się tworzeniem stron internetowych, oprogramowania i sklepów online, postanowiło ewoluować i wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę, do tworzenia gier sieciowych.  Valnir Rok będzie ich pierwszym tytułem, a do tego już we wrześniu zadebiutuje na Steam Early Access.

W Valnir Rok gracz wcieli się w wikinga, którego statek rozbija się u wybrzeżu tajemniczej wyspy Valnir. I jak zwykle w tego typu bajkach bywa, zadaniem gracza będzie przetrwanie. Za wszelką cenę.

Z racji tego, że gra zainspirowana została mitologią nordycką, to na swej drodze użytkownik napotka nie tylko opuszczone wioski, czy też ruiny miast, ale i mitologiczne stworzenia, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Jak to zwykle w tego typu grach bywa, twórcy reklamują ja jako posiadającą olbrzymi otwarty świat zachęcający do eksploracji, rozbudowany system rzemiosła, budowanie miast, możliwość łączenia się w klany i wypowiadania wojny innym klanom. Będą tez misje fabularne oraz bóstwa, które odegrają swoją rolę.

Valnir Rok zaprezentowane zostanie podczas zbliżających się targów gamescom, a tymczasem możecie zapisać się do alpha testów tej gry. Oczywiście o ile Was zainteresował ten tytuł 🙂

Poprzedni artykułEkipa PlayerUnknown’s Battlegrounds broni system mikrotransakcji
Następny artykułPodano datę premiery rozszerzenia Horns of the Reach do Elder Scrolls Online
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
tiomor

Szkoda, że te animacje i synchronizacje z trailerów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością po wydaniu gry :p.
Przykład Conana, który jest spoko, fajny, całkiem rozbudowany, ale walka PvE jest debilna, niedorobiona i cierpi przez kijowe animacje i jeszcze gorsze synchro ;p