Kolorowe i pełne akcji Fortnite od studia Epic Games, które to w lipcu zadebiutowało w fazie wczesnego dostępu i przyciągnęło już ponad milion graczy, doczeka się nowego trybu rozgrywki skierowanego do fanów walk PvP.

Tryb Battle Royale, bo o nim mowa, po sukcesie H1Z1: King of the Kill oraz PlayerUnknown’s Battlegrounds stał się na tyle popularny, że także i twórcy Fortnite postanowili skorzystać z okazji i zainteresować swoja produkcją jeszcze większa liczbę graczy. Tryb ten dodany zostanie do gry już 26 września, ale tak naprawdę będzie nieco się różnił od innych produkcji.

Wariant stworzony przez Epic Games także zakłada, że setka graczy wyskoczy z latającego bojowego autobusu i wyląduje na sporej rozmiarów mapie, by zdobyć ekwipunek i przeżyć. Także i tutaj zwycięzca może być tylko jeden. To co jednak różnić będzie tę produkcję od innych jej podobnych, to możliwość niszczenia otoczenia, zbierania surowców i stawiania różnego rodzaju struktur obronnych oraz zastawiania pułapek na innych graczy. Do dyspozycji oddane zostaną nawet wyrzutnie rakiet, a bronie znalezione podczas przeszukiwania mapy będą miały różne poziomy – im wyższy poziom, tym więcej obrażeń będą zadawać.

Battle Royale w Fortnite ma być także niezależne od reszty gry. Oznacza to, że użytkownicy nie będą mogli używać istniejących już wcześniej postaci, a do wyboru dostaną predefiniowanych bohaterów, stworzonych z myślą o tym trybie i różniących się jedynie wyglądem. Zresztą sami obejrzyjcie zwiastun i oceńcie 🙂

Tryb ten już od dzisiaj jest dostępny na serwerze testowym dla posiadaczów Fortnite, a na serwery Live trafi już 26 września.

Do 18 września, osoby zainteresowane tą produkcją, mogą skorzystać ze sporych zniżek przy zakupie pakietów dostępu – standardowy obniżony został o 50% i kosztuje teraz tylko 64 PLN.

Poprzedni artykułRzut oka na przebudowę BLESS
Następny artykułRzut oka na nowości w aktualizacji 1.8 do The Division i darmowy weekend
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Bardzo fajnie że zupełnie oddzielili go od trybu PvE. Pomysl warty powielenia w innych MMO.

Drake84pl

Z chęcią spróbuję. Battle Royal w Fortnite wydaje się bardziej casualowy niż np. w PUBG gdzie moim zdaniem poprzeczka ustawiona jest dość wysoko i częściej bym ginął niż dobrze się bawił.