Automaton to względnie nowe, małe brytyjskie studio, które od 2015 pracuje nad nad nowym MMO łączącym w sobie elementy taktycznej strzelanki i survivalu.

Studio Automaton nie zdradziło zbyt wiele szczegółów związanych z ich najnowszym projektem, ale nawet z tej niewielkiej ilości informacji jaka się pojawiła, mogę zgadywać, że być może zobaczymy i zagramy, w coś naprawdę interesującego.

Wiemy, że gra posiadać będzie pełną symulację świata i efektów, w tym podatne na zniszczenie środowisko, zwierzęta, dynamiczną pogodę, realistycznie wyglądająca roślinność, tropy i ślady krwi, a także ogień i wodę. W produkcji tej znajdą się także i społecznościowe lokacje, gdzie będzie można spotkać się ze znajomymi, a do tego użytkownicy spodziewać się mogą rozbudowanego systemu postępu postaci. A wszystko to na mapie, o wielkości 12km x 12m, na której to dzięki zastosowaniu technologii SpatialOS firmy Improbable, przebywać będzie mogło nawet do 1000 graczy! Dodajcie do tego silnik CryEngine i już wiadomo, że produkcja ta wyglądać będzie wyglądać tak ślicznie jak Miscreated, a może nawet i lepiej.

W związku z olbrzymia popularnością trybu Battle Royale w ostatnim czasie, a w szczególności takich gier jak H1Z1: King of the Kill, czy też PlayerUnknown’s Battlegrounds, nie ma co się dziwić, że także i taki tryb będzie obecny w tej produkcji. To co ma go jednak wyróżnić to skala  walk: na mapie o powierzchni 144km2 walczyć będzie mogło nawet 400 graczy.

Pierwsze testy tej tajemniczej produkcji, zapowiedziane zostały na początek przyszłego roku, natomiast premiery spodziewać się można kilka miesięcy później.

Zainteresowani? 

Poprzedni artykułWulkaniczna instancja i inne nowości w Conan Exiles
Następny artykułSandbox Pantropy zaoferuje mechy i frakcyjne wojny
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Dieselowski

Tsaa, jak nie skończy jak wszystkie survivale to będzie super.

Salusik

Trochę dziwna taka mapa 12km x 12m 😀

Kinya Turbgroszka

TO nie Unreal, ale Unity, wiec pewnie więcej może 🙂

Salusik

Chodziło mi o kilometrów x metrów 😀
Ode mnie jeszcze dwie rzeczy – forum off, właściwie nie używane no ale jednak były tematy z outfitami z PlanetSide 2 i tam my, POLki czy Tropiciel chwaliliśmy się filmikami z postępów z gry czy śmiesznych akcji udowadniając, że dany outfit ma się dobrze. Jest jakaś szansa na dział na tej stronie bądź coś podobnego, byśmy mieli dalej takie możliwości?
A dwa no to ostatnio sobie pogrywam w Crossouta i pomyślałem zapytać czy byłaby szansa otrzymywać notki od Ciebie na temat tej gry ^^