W zeszłym tygodniu studio Funcom przeprosiło graczy Conan Exiles za brak komunikacji i obiecało poprawę. I ta obietnica została spełniona w tym tygodniu.

W swoim pierwszym sprawozdaniu, skierowanym do społeczności tego survivala, omówiono pokrótce stan gry na obu platformach – PC i Xbox One, oraz ujawniono nad czym pracują obecnie poszczególne ekipy. Wersja na Xbox Onejest szybko aktualizowana, tak aby była zgodna z wersją na PC, a w tej drugiej trwają prace nad stabilnością i nowymi aktualizacjami.

Ze sprawozdania wynika, że cała ekipa Conan Exiles podzielona została na kilka grup developerskich, czego tylko część z nich zdecydowała się na nadanie sobie oryginalnych nazw.

Drużyna Vanguard zajmuje się głownie naprawianiem błędów i likwidowaniem exploitów. Oprócz tego pracują nad ulepszeniem interfejsu oraz dodaniem do menu głównego gry odnośnika do notek związanych z najnowszą aktualizacją.

Terraformersi odpowiadają za nowe obszary i ciekawe treści. W tej chwili kończą prace nad kilkoma nowymi elementami, które będą mogły być wykorzystane przy budowie baz. Większość tej ekipy jednak pracuje nad kolejną instancją skierowana do grupy śmiałków – tym razem jednak gracze udadzą się w głąb wulkanu.

Część ekipy Featurama pracuje nad znajdywaniem i zatykaniem dziur w terenie, a reszta zajmuje się wdrażaniem ustawień związanych z temperaturą, co pozwoli adminom zadecydować, które funkcje maja być obecne na ich serwerach.

Osoby odpowiedzialne za walkę i ruch w Conan Exiles, testują obecnie kombosy oraz możliwość anulowania ruchu, ataku oraz uniku. Ekipa grafików o wdzięcznie brzmiącej nazwie Art Team, pracuje nad ulepszeniem animacji postaci oraz stworzeń, a także optymalizacją tekstur, która powinna  pozytywnie wpłynąć na ilość FPS. Oprócz tego zaprojektowano nowe stroje i wyglądają one naprawdę świetnie.

Optymalizacją, a także stabilizacją wersji na Xbox One, zajmuje się także ekipa techniczna. To właśnie także i oni rozpoczeli prace związane z wprowadzeniem Conan Exiles na PlayStation 4, a ta informacja z pewnością ucieszy posiadaczy tej właśnie konsoli.

 

Poprzedni artykułEdycja plików w PlayerUnknown’s Battlegrounds może grozić banem
Następny artykułNowa strzelanka od studia Automaton ma zachwycać możliwościami
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
VIRKOWSKI

Nie mogę się doczekać 🙂