Sea of Thieves zapowiada się coraz ciekawiej. Teraz, w czasie alpha testów najważniejsze funkcje tej gry działają tak jak powinny, studio Rare zaczyna powoli wprowadzać kolejne nowości. Jedną z nich są Forty.

Fani Sea of Thieves z pewnością doskonale wiedzą, że zwiedzając trzy morza wypełnione tawernami, wyspami i ukrytymi skarbami, natkną się na wielu przeciwników. I nie mam tutaj na myśli innych graczy, którzy także czaić się będą na skarby, ale o przeciwnikach NPC. Animowane szkielety wielokrotnie były już pokazywane przez twórców, a dobra wiadomość jest taka, że obecnie trwają prace nad ulepszeniem ich AI.

To jednak nie wszystko, bo okazuje się, że prócz pojedynczych szkieletów strzegących skarbów, natknąć się w naszych podróżach będziemy mogli na stworzone przez nich Forty, obejmujące całe wyspy.

Zgodnie ze słowami twórców, szkielety zamieszkujące te Forty będą znacznie większym wyzwaniem od tych, jakie napotkać można na innych wyspach. Oprócz tego, z racji na liczne mechanizmy obronne rozmieszczone w tych lokacjach, podpłynięcie do wyspy związane będzie z koniecznością wcześniejszego starannego planowania. W każdym z tych fortów gracze znajdą Kapitana oraz jego załogę, a do tego każdy z nich będzie także pełen unikalnych wyzwań dla graczy pragnących zdobyć ukryte tutaj skarby.

Pomyślcie o tym jako o lokacjach stworzonych specjalnie z myślą o grupie, tyle że w przypadku Sea of Thieves będą one częścią specjalnych misji zwanych Wojaże (Voyage) i za ich ukończenie zdobywać się będzie cenne nagrody.

I co myślicie o tym pomyśle? Będziecie odwiedzać te Forty, czy też skupicie się na walce z załogami innych statków?

Poprzedni artykułRankingi, sezony i Halloweenowe szaleństwo zawita do Fortnite Battle Royale
Następny artykułFortnite: Ratowanie Świata nawiedzone przez Koszmarów Czar