Wczoraj wieczorem, na serwery survivala Conan Exiles, trafiły zapowiadane już jakiś czas temu nowości, takie jak chociażby możliwość wyposażania niewolników, nowe elementy do budowy baz oraz zestawy naprawcze.

Od teraz, dzięki nowemu systemowi ekwipunku niewolników, można wyposażyć swoich pomocników w lepsze pancerze oraz broń. Pojmani wojownicy i łucznicy będą, po złamaniu ich woli na Kole Bólu, ubrani w najprostsze odzienie i, aby skutecznie mogli bronić bazy, trzeba będzie ich odpowiednio wyposażyć. Łucznikom warto będzie dać broń strzelecką, a wojownikom broń białą, chociaż można im przydzielać także i inne bronie. Dobra wiadomość jest taka, że niewolnicy nie będą zużywać swojego wyposażenia, więc nie trzeba będzie go naprawiać.

Warto także dodać, że po umieszczeniu jakiegoś łucznika, wojownika lub tancerza, nie będzie możliwe ponowne przeniesienie go do ekwipunku. Będzie można jednak przemieszczać ich tak samo jak elementy budynków albo rozkazywać im, by za Wami podążali.

Oprócz tego ekipa studia Funcom dodała kolejne elementy pozwalające tworzyć niesamowicie wyglądające bazy. Tym razem skupiono się na dachach, schodach i markizach.

Wprowadzono kilka pochyłych dachów pasujących do budynków o podstawie kwadratu, co ułatwić ma konstrukcję dachów spadzistych bez zbędnych szczelin. Dodano także nowe rodzaje schodów bez poręczy i narożniki schodów, węższe fragmenty pochyłych dachów pasujące do korytarzy o szerokości tylko jednej części fundamentu oraz skrzyżowania pochyłych dachów.

W grze pojawiły się też nowe przedmioty do umieszczenia takie jak drewniane totemy z północnych krain, stygijskie kadzielnice i łóżka oraz nowy typ stołu. A do tego, od teraz gracze mogą tworzyć wszystkie dekoracje na nowym stanowisku rzemieślniczym.

 

W jednej z wcześniejszych aktualizacji ekipa Conan Exiles zmieniła sposób naprawiania wyposażenia, który do teraz wymagał znajomości przepisu. Wczorajsza aktualizacja wprowadziła do gry cztery zestawy naprawcze do broni i cztery do pancerzy , który pozwala naprawić nawet zdobyczne wyposażenie.

Oprócz tego ulepszono interfejs użytkownika, poprawiono sortowanie ekwipunku i naprawiono mnóstwo błędów. Warto dodać, że na sporej części oficjalnych serwerów postępy postaci oraz budynki zostały zresetowane do zera.

I jak Wam się podobają te zmiany?

Poprzedni artykułCitadel: Forged with Fire pokazuje nowe lokacje pełne wyzwań
Następny artykułRaport za III kwartał potwierdza dobrą passę studia Funcom