Kilkuletnia, tajna hibernacja Fortnite – bo przypomnijmy, że gra ta po raz pierwszy zaprezentowana została światu w 2012 roku, skończyła się w lipcu, kiedy to tytuł ten udostępniony został szerszej publiczności.

Olbrzymi i niespodziewany sukces kampanii skierowanej do graczy preferujących rozgrywkę PvE, a także późniejsza popularność zabawnego trybu Battle Royale, sprawiły, że studio Epic Games skierowało sporą część swoich developerów do prac nad tym tytułem. Od momentu premiery we wczesnym dostępie, gracze Fortnite doczekali się już kilku olbrzymich aktualizacji wprowadzających nowe zawartości, specjalnych eventów, naprawionych zostało wiele błędów, a także poprawiona optymalizacja obu trybów.

Ale to co najważniejsze, to fakt, iż twórcy słuchają opinii społeczności, co widać chociażby po zapowiedziach dotyczących przyszłości oraz planowanych zmian w kampanii PvE – Ratowanie Świata.

LOSOWOŚĆ

Zacznijmy od losowości, która to niestety jest wszechobecna w tej grze. Zważywszy na ilość wszystkich bohaterów, ocaleńców, obrońców, broni, pułapek i wielu innych przedmiotów, gracza może nieco zniechęcić wszechobecna losowość. Jest ona wszędzie – nie tylko otrzymujemy losowych bohaterów oraz lamy z losowymi nagrodami, ale nawet premie na broniach także są losowe!

Dobra wiadomość jest taka, że Epic Games usłyszało te narzekania i w najbliższym czasie do gry wprowadzi opcje łagodzące wrażenie losowości oraz dające większe możliwości przy wyborze nagród.

Już w grudniu do gry trafią dwie nowe funkcje:

  • Okolicznościowy sklep walutowy – W czasie niektórych wydarzeń, gracze będą mogli w nim kupić okolicznościowe przedmioty za specjalną walutę (np. halloweenowe cukierki).
  • Ewolucja rzadkości bohaterów – Celem jest umożliwienie podwyższenia klas rzadkości bohaterów. Oznacza to, że w końcu gracze będą mogli wziąć zwykłego, szarego bohatera i stopniowo rozwinąć go do pomarańczowego – legendarnego.

PRZEJRZYSTOŚĆ

Fortnite: Kampania Świata oferuje wiele możliwości. Nie tylko gracze wybierają głównego bohatera, którym grają, ale i jego wsparcie w postaci innych bohaterów oraz ocaleńców. Do tego tworzy się oddziały ocaleńców, które mają wpływ nie tylko na statystyki naszego bohatera, ale i pewnie wiele innych rzeczy, o których jeszcze nie wiem. Dodajmy do tego ekwipunek, schematy, umiejętności i tonę innych zakładek pomiędzy którymi należy się przełączać. To całe zarządzanie wszystkimi zakładkami sprawia, że Fortnite: Ratowanie Świata wydaje się niezmiernie skomplikowana grą.

Twórcy wysłuchali opinii graczy i doszli do wniosku, że muszą uprościć interfejs oraz ułatwić zrozumienie zasad gry. Cel i sposób zdobycie łupów powinien być czytelny dla użytkowników i dlatego już w grudniu do Fortnite wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  • Dostęp do ekwipunku z każdego miejsca – W końcu gracze uzyskają dostęp do ekwipunku w każdym momencie.
  • Menu Kontekstowe związane ze zbieraniem rzeczy – Gracze będą mogli łatwiej zarządzać schematami, ocaleńcami i przedmiotami. Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie menu kontekstowego, które zaoszczędzi czas przy dodawaniu przedmiotów do Księgi Kolekcji, rozwijaniu kart lub ewolucji.

To nie koniec dobrych zmian, bo w styczniu dodana zostanie Mapa Zadań, tak aby gracze wiedzieli gdzie się udać i co należy robić. Oprócz tego, Mapa ta pozwoli na przeglądanie zadań oraz zawierać będzie informacje o nagrodach.

POWTARZALNOŚĆ

O ile Fortnite z pewnością potrafi oczarować graczy swoim wyglądem, możliwością budowania baz i wieloma innymi rzeczami, to ta naprawdę w kółko powtarzamy te same misje. Wielu graczy skarży się, że po kilkunastu godzinach rozgrywki pojawia się nuda związana z monotonną rozgrywką.

Ekipa Epic Games nadal pracuje nad rozwijaniem i dopracowywaniem pewnych aspektów rozgrywki, takich jak tryb przetrwania, czy też Hordobicie. Jednak to nie koniec urozmaiceń, bo już w grudniu w grze pojawią się MiniBossy. Nowi wrogowie pojawiać się będą w różnych miejscach na mapach, a ich unikalne zachowania mają stanowić niezłe wyzwanie. To nie koniec, bo w przyszłości twórcy planują dodać do Fortnite także olbrzymie, prawdziwe Bossy.

Wielu użytkowników Fortnite narzeka także, że zadania wydają się coraz bardziej proceduralne, a sama gra jest niedokończona, co daje wrażenie, że jakikolwiek postęp nie ma tutaj sensu. Dobra wiadomość jest taka, że twórcy mają w planach wprowadzić specjalne wydarzenia i wyzwania przeznaczone dla bohaterów na wyższych poziomach, a także rozbudować kampanię fabularną.

Już w grudniu dodany zostanie ulepszony tryb przetrwania – Przetrwanie 2.0, w którym między innymi będzie można zagłosować na pominięcie dni.

Chcemy, żeby wydarzenia dawały wam coś ważnego, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie, czy wymiatacie już na najwyższych poziomach.

 

Oczywiście przed projektantami ze studia Epic Games jest jeszcze wiele pracy, a powyżej zaprezentowane zmiany są jedynie pierwszym krokiem w zaadresowaniu najczęstszych skarg społeczności gry. W niedługim czasie dowiedzieć się mamy o kolejnych planowanych zmianach, które rozwiązują inne problemy zgłaszane przez użytkowników.

I co o tym sądzicie Drodzy Fortnite’owicze? Podobają się Wam te zapowiedziane zmiany?

 


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554