W zeszłym tygodniu*, na serwery przepięknie wyglądającej, ale zdradziecko hardkorowej strzelanki Escape from Tarkov, trafiła sporych rozmiarów aktualizacja, a wraz z nią mnóstwo zmian i nowości.

 Wracając do aktualizacji, to dodała ona ponad 70 nowych przedmiotów, szereg ulepszeń w mechanice gry oraz podobno znacząco poprawiła optymalizację. Wśród wprowadzonych nowości dodano karabin wyborowy CVL-10 M1 z tłumikiem oraz karabin AKM z dwoma wersjami cywilnymi: VPO-209 oraz VPO-136. Oprócz tego dodano dodatkowe tuby gazowe dla karabinów z rodziny AK, dzięki czemu zwiększono możliwości ich modyfikacji, nowe nakrycia głowy, plecak turystyczny, latarkę i wiele innych przedmiotów. Gracze otrzymali także dostęp do systemu gestów oraz poleceń głosowych oraz umożliwiono im prowadzenie ostrzału zza osłon.

Aktualizacja 0.4 wprowadziła także poprawki w systemie celowania, ulepszyła efekty wybuchów oraz mechanikę leczenia ran. Z innych poprawek warto wspomnieć o naprawieniu problemów z dostrzeganiem obiektów przez gęstą roślinność oraz optymalizacji gry. Dodatkowo dokonano kilka zmian u postaci NPC – od teraz reagują one na rzucany granat, przelatujące pociski oraz poprawiono ich zmysł słuchu i wzroku. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Warto wspomnieć o ulepszeniu pakietów fundatorów, po zakupie których otrzymujecie natychmiastowy dostęp do trwających beta testów. Dla przykładu: w wersji standardowej (35 Euro) dodano AKS74U z dwoma magazynkami oraz 100.000 rubli do wydania. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Ulepszenie tych pakietów z pewnością związane jest z zapowiedzianymi na grudzień, otwartymi beta testami Escape from Tarkov. Więc jeśli myślicie o wypróbowaniu tej gry, to będzie to możliwe w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Oczywiście, pod warunkiem, że termin tej nie ulegnie zmianie, co wielokrotnie się już przydarzało w harmonogramie studia BattleState Games.

Rzut oka na mapę Wybrzeże w Escape from Tarkov

Zanim to jednak nastąpi, Escape from Tarkov otrzyma jeszcze kilka aktualizacji, które skupią się na dodaniu nowych mechanik do gry, poprawie kodu sieciowego oraz grafiki. Użytkownicy otrzymają także do dyspozycji nowe mapy oraz bronie. Oprócz tego studio Battlestate Games zapowiedziało wprowadzenie w przyszłości wsparcia dla kilku kolejnych wersji językowych, w tym polskiej.

 

*Z góry przepraszam, za takie opóźnienie w przekazywaniu tej jakże istotnej informacji, ale jest to wina mojego nadgarstka.

Poprzedni artykułCitadel: Forged with Fire wprowadza wymianę materiałów i ulepszanie wież
Następny artykułFortnite: Ratowanie Świata przedłuża event Koszmarów Czar, pracuje nad poprawkami