W najnowszym dzienniku developerskim Fortnite: Ratowanie Świata, devsi odpowiedzieli na kilka najczęściej zadawanych pytań oraz ogłosili przedłużenie eventu Koszmarów Czar.

Najważniejsza wiadomość na początek: mega popularny event Halloweenowy w Fortnite: Ratowanie Świata, potrwa do 29 listopada, co z pewnością pozwoli na wykonanie wszystkich zadań.

Wracając do pytań społeczności tej gry, jedno z nich dotyczyło nowych statystyk, jakie zaczęły pojawiać się na broniach (takie, jak szansa na obrażenia krytyczne, gdy cel jest ogłuszony). Ekipa Epic Games poinformowała, że wprowadzono dodatkowe zmienne w schematach i wiedzą o tym iz gracze chcieliby zatrzymać schematy z dotychczasowymi statystykami. Trwają obecnie prace nad ulepszeniem tego systemu, który dałby graczom nowe narzędzia umożliwiające na stworzenie elementów zgodnych z stylem gry, a jednocześnie posiadaniem kontroli nad tym w jaki sposób rzeczy te są zdobywane.

Jeśli chodzi o nadprogramowe, zablokowane elementy znajdujące się w ekwipunku gracza (tzw. overflow), to zgodnie ze słowami twórców stan taki nigdy nie był traktowany przez nich jako „grywalny”, a jedynie jako tymczasowa możliwość przechowywania rzeczy, tak aby ich nie utracić. Dobra wiadomość jest taka, że trwają prace nad tym, aby zarządzenie ekwipunkiem było znacznie mniej kłopotliwe.

Kolejne pytanie dotyczyło podnoszenia oraz obniżania jakość materiałów używanych do wytwarzania przedmiotów. Wygląda na to, że jakiś czas temu ekipa Fortnite eksperymentowała z podobnym systemem, ale tak naprawdę nigdy nie zbadali jak wpłynąłby on na ekonomię i rozwój postaci, a także nie mieli czasu aby przyjrzeć się innym niuansom związanym z ewentualnym wprowadzeniem tego systemu. Nadal znajduje się on na liście możliwych zmian w przyszłości.

No i na koniec błąd z nagrodami ze skrzynek. Wielu graczy zgłaszało różnicę pomiędzy nagrodami widocznymi na ekranie końcowym misji, a tymi widocznymi w menu w bazie. Devsi zdradzili, iż pierwotnie myśleli, że jest to jedynie błąd związany z interfejsem, ale okazuje się, że w niektórych sytuacjach użytkownicy rzeczywiście nie otrzymują odpowiednich nagród. Trwają prace nad naprawieniem tego problemu, a także ewentualną rekompensatą dla graczy, którzy zostali pozbawieni należnych im nagród.

I co o tym sądzicie? Udało się Wam  zdobyć wszystkie nagrody w evencie Halloweenowym, czy też jeszcze nad tym pracujecie?

A z racji tego, że dopiero zaczynam (po raz kolejny) swoją przygodę w Fortnite: Ratowanie Świata, to może macie jakieś wskazówki?


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554