O ile standardowy statek piracki w Sea of Thieves zaprojektowany został z myślą o czteroosobowej załodze, to studio Rare zdaje sobie sprawę z tego, iż niektórzy gracze wolą grać solo.

I to właśnie z myślą o maksymalnie dwuosobowej załodze, stworzono mniejsze statki pirackie, które są oczywiście słabsze od tych podstawowych, ale za to o wiele zwinniejsze. Twórcy zmienili  układ tych statków, tak aby był wydajny i intuicyjny w obsłudze. Zarówno kotwica, jak i liny do ustawiania żagli, znajdują się w bliskiej okolicy steru.

Oczywiście stateczki te będą zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze, ale niestety także i bardziej wrażliwe na atak. Mając większą załogę, jeden z jej członków może skoncentrować się na naprawianiu szkód, gdy podczas samotnych wypraw mniejszym statkiem, trzeba będzie samemu wszystko ogarnąć. No chyba, że zatrudni się jakiegoś majtka do brudnej roboty, bo jakby nie patrzeć statek ten pomieści dwie osoby.

Nowości, jakie trafiły do technicznych Alpha testach Sea of Thieves

Zresztą sami obejrzyjcie najnowszy materiał filmowy dotyczący małych statków w Sea of Thieves i dajcie znać czy się Wam one podobają 🙂

Poprzedni artykułO odświeżaniu pierwszej mapy H1Z1 i ulepszaniu istniejących mechanik
Następny artykułFortnite z 20 milionami graczy, legendarny krzak zawita do Battle Royale