Niezmiernie ciekawie zapowiadający się survival Survive The Nights zostanie już w piątek udostępniony na Steam, ale tylko dla wtajemniczonych.

Gra ta tworzona jest przez małe kilkuosobowe studio a2z Interactive, które to założyli olbrzymi fani gier z gatunku survivali. Udało się im zebrać fundusze na rozwój tego projektu i pierwsze alpha testy miały odbyć się w zeszłym roku.

Niestety, okazało się, że stworzenie grywalnej wersji tak złożonego survivala – bo oferować on będzie wiele ciekawych funkcji i możliwości, zajmuje dłużej niż pierwotnie zakładano. Aby upewnić się, że nawet we wczesnym dostępie tytuł ten jest grywalny i zabawny dla użytkowników, premierę na Steam kilkukrotnie opóźniano jednocześnie przeprowadzając zamknięte pre-alpha testy.

Nadszedł jednak moment, kiedy twórcy ostatecznie udostępnią swoją produkcję na Steam. Jest jednak pewne „ALE„…

W pierwotnym założeniu, Steamowa wersja gry miała zostać udostępniona w pierwszej kolejności osobom, które wsparły projekt na Kickstarter oraz tym, które zakupiły dostęp na specjalnej stronie Humble Bundle. W związku jednak z tym, że jest to pierwsza produkcja studia a2z Interactive, a także niedawną zmianą polityki Steam odnośnie udostępniania kluczy dostępu twórcom – w skrócie: restrykcje, podjęto decyzję o utajnieniu premiery tego survivala, do czasu gdy będą zadowoleni ze swojego produktu.

Co to oznacza? Już jutro (1 grudnia) Survive The Nights zadebiutuje na Steam jako wersja niepubliczna, a klucze dostępu wysłane zostaną do wszystkich osób, które dotychczas wsparły grę na Kickstarter, bądź też zakupując pakiet na Humble Bundle. Jedynym sposobem aby móc zakupić ten survival będzie użycie bezpośredniego linka do przekierowującego na kartę Survive The Nights na Steam. Nie ma także co spodziewać się jakiejkolwiek kampanii marketingowej – przynajmniej na razie.

Strona Survive the Nights ukryta będzie na Steam do momentu, kiedy twórcy nie zdecydują, że gra może zostać udostępniona wszystkim fanom survivali.

Troszkę to wszystko zawiłe, ale trzeba powiedzieć, że podoba mi się podejście ekipy Survive The Nights. Z jednej strony idą na rękę fanom dając im dostęp do długo oczekiwanej i wspieranej przez nich gry, a z drugiej strony nie robią z tego wielkiego „halo” i w spokoju będą pracować nad poprawą rozgrywki.

Survive The Nights – perełka dla fanów survivali

Mam jednak przeczucie, że zaraz się rozniesie iż na Steam zadebiutował ściśle tajny survival i każdy będzie chciał mieć do niego dostęp.

To kto z Was gra od jutra w Survive The Nights?

4 KOMENTARZE

  1. jutro raczej nie będzie można grać,będą sprawdzane serwery itp i nie będzie też wielu rzeczy,które były pokazane na trailerze,ale nadchodzi jeszcze jeden survival i wydaje mi się że nie będzie dla niego konkurencji:)

    ps.Pozdro Kayler pamiętam jeszcze jak grałeś na Krakowie w h1z1:)

Comments are closed.