W piątkowy wieczór studio Entrada Interactive po raz kolejny pozytywnie zaskoczyło fanów Miscreated i wprowadziło do gry olbrzymia aktualizację. I powiem Wam, że łał… Dodano tyle rzeczy, że pomimo przecieków, to chyba nikt się tego nie spodziewał.

W grze pojawiły się dwa nowe ekstremalne zjawiska pogodowe: nuklearny mróz – ekstremalne zimno, ciemność z podniesionym poziomem radiacji oraz popiołem unoszącym się w powietrzu, oraz radiacyjną burzę pyłową, która przyniesie ekstremalne dawki promieniowania oraz bardzo słabą widoczność.

Na tę chwilę nie dodano negatywnych efektów związanych z tymi zjawiskami, po to aby gracze mieli czas nauczyć się powiązanych z nimi znaków ostrzegawczych. Można je zobaczyć na materiale filmowym opublikowanym kilka tygodni temu.

W przyszłości siła negatywnych efektów zależeć będzie od odzieży noszonej przez postać oraz obszaru, w jakim się znajduje. Lokacje podziemne, takie jak Kanały, piwnice, bunkry i jaskinie, będą w pełni chronić przed tymi efektami. Budynki i bazy naziemne będą chronić w wystarczającym stopniu, tak aby gracze nie umierali.

Przebywanie na zewnątrz podczas tych nowych zjawisk pogodowych, będzie wymagać w przyszłości specjalnego sprzętu, który dodany zostanie w tej samej aktualizacji, kiedy twórcy włączą negatywne efekty.  Okres pomiędzy ostrzeżeniem, a nadejściem zjawiska da graczom około dwie minuty na przejście do bezpiecznej strefy lub też ubranie odzieży ochronnej.

Oprócz tego ulepszono efekt wizualny mgły, a tornado także ma teraz okres ostrzegawczy.

W aktualizacji #55 twórcy Miscreated dodali także nowy system fizyki dla pojazdów dwukołowych, który nadal będzie dopracowywany. Na tę chwilę system ten działa tylko dla nowo dodanego motocyklu crossowego, ale w przyszłości dodany zostanie do niego także i rower.

Oprócz tego powiększono dostępny teren grywalny o kolejne lokacje. W północno-wschodniej części mapy można zwiedzać nowo otworzone miasteczko Cape Bay, a na północ od Hayward dodano tereny rolne oraz wioskę rybacką. Dodatkowo twórcy dodali do gry tajemniczą wyspę o bliżej nie określonym położeniu, na której znaleźć można dwa wielkie żółwie morskie.

 

Dodatkowo na wyspie Orca pojawiło się znacznie więcej jabłoni, z których można zebrać owoce, a na plażach znaleźć można wodorosty oraz małże. Oprócz tego gracze znaleźć będą mogli wybuchowe zbiorniki z gazem oraz nowy model SUV’a. Osoby lubiące kolekcjonować rzeczy do wyglądu ucieszą się z maski spawalniczej oraz beretów w kilku kolorach. Warto wspomnieć także o gitarze, na której można grać!

A z racji tego, że jest to ostatnia aktualizacja w tym roku, devsi przygotowali także kilka niespodzianek. Przez określony czas w Miscreated znaleźć będzie można sezonowe swetry świąteczne, czapkę Mikołaja, a także ozdobione choinki, które można przyciągnąć do swojej bazy.

Oczywiście pełna lista zmian jest o wiele dłuższa i jeśli interesują Was szczegóły, to znajdziecie ją na Steam.

Zobaczcie jak wygląda nuklearny mróz i radiacyjna burza pyłowa w Miscreated

Jak zawsze zapraszam Was na Discorda Miscreated Polska, gdzie znajdziecie prawdziwych fanów tej produkcji (co niektórzy mają ponad 5.000 przegranych godzin), i którzy zawsze służą swoja pomocą.

I na koniec przepiękne zdjęcie z Miscreated zrobione przez Rafika. Prawda, że cudne?

Poprzedni artykułNowy system pogodowy, bronie i pancerze trafiły do Conan Exiles
Następny artykułFortnite Battle Royale wprowadza nową miksturę, poprawia pułapki