Na serwery Conan Exiles trafiła kolejna aktualizacja, która wprowadziła zarówno nowe systemy do gry, jak i nowe przedmioty.

Zacznijmy od nowego systemu umożliwiającego ulepszanie broni i pancerzy. System ten umożliwia tworzenie wyspecjalizowanych zestawów wyposażenia, które przydadzą się w określonych sytuacjach. Od teraz można wybrać jeden z wielu zestawów zapewniających różne premie waszemu sprzętowi i używać ich m.in. do zwiększenia obrażeń, zmniejszenia kosztu wytrzymałości czy też zwiększenia wartości pancerza. Możliwe jest też ulepszanie narzędzi do zbierania zasobów, dzięki czemu zbiera się ich jeszcze więcej. Warto pamiętać o tym, że każdy przedmiot można ulepszyć tylko raz.

Ekipa Conan Exiles rozpoczęła wprowadzanie nowego systemu pogodowego do gry, a aktualizacja 32 jest dopiero pierwszą fazą zmian. Nowy system zmienia pogodę zależnie od obszaru, na którym znajdują się gracze. Im surowsze warunki pogodowe, tym bardziej mgliście lub wietrznie będzie w otoczeniu gracza. Opady takie jak śnieg czy mżawka mogą się nasilać i przeradzać w burze ze strzelającymi naokoło piorunami. Podczas deszczu ubrania będą moknąć, a na ziemi zaczną pojawiać się kałuże. Z początku system ten będzie dostępny tylko na północy, jednak w przyszłości zmienna pogoda pojawi się także w pozostałych biomach, szczególnie w nowych.

W grze pojawiło się także mnóstwo nowych broni i dwa nowe zestawy zbroi. Akwilońska zbroja to średni pancerz, a zamorańska jest wykonana z materiału. Oba pancerze zapewniają nieco ochrony przed upałem i mają przyzwoite statystyki jak na swoją klasę.Twórcy udostępnili także trzy nowe acherońskie bronie – włócznię, miecz i topór, dwa nowe topory – starożytny i wojenny, a także ćwiekowaną buławę i korsekę (broń drzewcową). Acherońskie bronie są jednymi z potężniejszych i będzie można je stworzyć dopiero na poziomie 60.

Wszystko co musisz wiedzieć o zapowiedzianej premierze Conan Exiles

Aktualizacja 32 do Conan Exiles dodała także nowe elementy do budowania fortec oraz do ich dekorowania. Twórcy dodali między innymi odwrócone spadziste mury oraz włazy sufitowe. Do gry zawitały także nowe narzędzia. Od teraz będzie można zbierać sierpem włókna roślinne, przygotowywać porcje mięsa za pomocą tasaka oraz zdejmować futra i skóry przy pomocy sztyletu.

 

Poprzedni artykułOsiris: New Dawn zapowiada Rise of Zer
Następny artykułMiscreated powiększa mapę, dodaje ekstremalną pogodę