Podczas październikowej konwencji Frontier Expo 2017, ekipa Elite Dangerous ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego sezonu w tym kosmicznym MMORPG. Nazwano go Elite Dangerous: Beyond i zostanie udostępniony za darmo posiadaczom dodatku Horizons.

Rok 2018 rozpocznie się z aktualizacją, która da podwaliny pod historię zawartą w Beyond, wprowadzi wiele zmian związanych z poprawą rozgrywki, jak chociażby ulepszenia w rzemiośle, a do tego zwiększy kary za przestępstwa. Kolejne aktualizacja mają dodać nowe statki, misje i scenariusze, a najwięcej nowości pojawi się w aktualizacji zaplanowanej na IV kwartał tego roku.

W najnowszym komunikacie zamieszczonym na stronie Elite: Dangerous, studio Frontier poinformowało o planowanym rozpoczęciu otwartych beta testów pierwszej aktualizacji dla sezonu Beyond. Już 25 stycznia wszyscy posiadacze podstawowej wersji Elite: Dangerous będą mogli wypróbować na serwerze testowym, jakie zmiany trafią jeszcze w tym kwartale do gry.

Pełna lista zmian opublikowana zostanie w późniejszym czasie, natomiast poniżej zamieszczam te najważniejsze.

Nowy statek: Chieftain
Posiadacze Elite Dangerous: Horizons będą mogli przetestować ten nowy statek Sojuszu, który został zaprojektowany z myślą aby siać zniszczenie oraz móc go uniknąć. Produkowany przez Lakon Spaceways, Chieftain jest bardziej zwrotny niż inne jednostki tych gabarytów.
Poprawa podstawowych mechanik gry
Rozdział pierwszy Beyond wprowadzi wiele ulepszeń do podstawowych mechanik gry, wliczając w to inżynierów, przebudowę systemu nagród za misje, duże zmiany w systemie karnym.
Misje dla grup (wing)
Skrzydłowi będą dzielić zarówno nagrody, jak i wysiłki związane z wykonywaniem misji.
Poprawione dane handlowe
Piloci  uzyskają dostęp do danych handlowych z systemów, które wcześniej odwiedzili, co ma ułatwić podejmowanie decyzji związanych z handlem towarami.
Wizualne poprawki dla planet
Galaktyka stanie się piękniejsza, dzięki poprawionym efektom wizualnym. Późniejsze aktualizacja wprowadzą więcej ulepszeń związanych z generowaniem powierzchni planet.
GalNet Audio

System Audio, który pozwoli na odsłuchiwanie galaktycznych wiadomości podczas lotu, bez wchodzenia do menu Galnet.

Fajnie się to zapowiada – prawda?

PRZEZBartek P.
ŹRÓDŁOFrontier
Poprzedni artykułNowe bazy, LMG i mnóstwo innych zmian w PlanetSide 2
Następny artykułJust Survive zapowiada ulepszanie baz, kamień i inne poprawki