Kolejna gra z gatunku survivali – Rust, zapowiedziała opuszczenie programu wczesnego dostępu na Steam. Po czterech latach prac, gra ta zadebiutuje oficjalnie na Steam już 8 lutego i poza wzrostem ceny, niewiele się zmieni.

W komunikacie zamieszczonym na stronie głównej Rust, Garry Newman założyciel studia Facepunch wyjaśnił, iż premiera gry nie oznacza zakończenia prac. Zgodnie z jego słowami, ekipa Rust nie przechodzi do żadnego nowego projektu, a zamiast temu skupi się nad kolejnymi aktualizacjami, które mają poprawić rozgrywkę. Co miesiąc do gry dodawana będzie nowa zawartość, a wszelkie poprawki dokonywane będą na bieżąco.

Lista zmian i nowości, jakie trafią jeszcze w tym roku do gry wygląda naprawdę interesująco. Znajdują się na niej takie elementy jak chociażby ulepszenie systemu uprawy i modelu postaci, nowi niebezpieczni przeciwnicy NPC oraz zwiększenie znaczenia wody w survivalu.

Jeszcze do 8 lutego grę możecie zakupić w cenie 19,99 dolarów (72PLN), a niestety po premierze jej cena wzrośnie na 34,99 dolarów.

ŹRÓDŁORust
Poprzedni artykułEkipa Fortnite o Walentynkowym wydarzeniu i premierze kampanii Ratowanie Świata
Następny artykułWywiad z Łukaszem Nowaczkiem o podwodnym survivalu Subnautica
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

Skok na kasę i pewnie zmęczeni narzekaniami fanów, że gry takie jak ARK wychodzą z Early Access i jest co w nich robić, a tu poza raidowaniem innych baz zapewne wciąż można co najwyżej biegać po dropach.